پرتره خانوادگی کاوشگر استقامت و مریخ نوردهای قبلی ناسا [تماشا کنید]

یکی از جدیدترین تصاویر ارسال شده توسط مریخ نورد استقامت حاوی نکته‌ای پنهان است که با دقت در آن می‌توان تمام مریخ نوردهای فرود آمده روی سیاره سرخ را روی یک پلاک تشخیص داد.

مریخ نورد استقامت که پس از فرود بر سطح مریخ در حال ارسال تصاویر مختلف از سطح این سیاره است، تصویر دیگری به زمین ارسال کرده که به جای نشان دادن سطح بیابان مانند چهارمین سیاره منظومه شمسی، پلاکی روی بدنه این ربات را نشان می‌دهد که با بزرگنمایی روی آن می‌توان به نکته‌ای جالب پی برد.

در نگاه اول، به نظر می‌رسد شکل‌های سفید رنگ روی پلاک چند گربه در حال رژه رفتن را نشان می‌دهند. اما اگر کمی بیشتر دقت کنیم، در واقع نشان‌دهنده تمام مریخ نوردهای قبلی ناسا هستند که با موفقیت روی سطح سیاره سرخ فرود آمده‌اند.

مریخ نوردها به ترتیب زمان فرود آمدن روی مریخ پشت سر هم قرار گرفته‌اند و شامل Sojourner (فرود در سال ۱۹۹۷)، دوقلوهای «روح» و «فرصت» (۲۰۰۴)، «کنجکاوی» (۲۰۱۲) و استقامت می‌شوند.

اگر بیشتر دقت کنیم، هلیکوپتر مریخ را نیز می‌توان دید که در حال پرواز کردن بر فراز استقامت به تصویر کشیده شده است. «Moogega Cooper»، یکی از مهندسان ارشد ناسا، تصویری از نصب کردن این پلاک روی استقامت پیش از پرتاب آن به فضا منتشر کرده که در ادامه مشاهده می‌کنید:

مریخ نورد جدید ناسا اخیراً به یکی از تیترهای اصلی خبرگزاری ها تبدیل شده و با ارسال تصاویر و ویدیوی فرود، در حال سرگرم کردن کاربران در سراسر دنیا بوده است. وظیفه اصلی آن جستجوی نشانه های حیات در گذشته دور مریخ است. این ربات در هفته‌های آتی مسافتی کوتاه را طی خواهد کرد و سپس به مطالعه دقیق دهانه برخوردی «جزرو» مشغول خواهد شد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟