افزایش قیمت نسبی خودروها در بازار خودرو این هفته

افزایش قیمت نسبی خودروها در بازار خودرو این هفته

در حالی که پیش بینی می‌شد بازار خودرو تا پایان سال نیز همچنان در رکود بماند، گویا تب و تاب شب عید، اندکی به رونق بازار افزوده است و از ابتدای این هفته، قیمت‌ها با رشد نسبی مواجه شده اند. این اتفاق در شرایطی رخ داده که بازار ارز هم نسبتا ساکن است و خبری از گرانی دوباره دلار به گوش نمی‌رسد. البته همچون هفته‌های گذشته، بیشتر نوسان قیمت‌ها مربوط به خودروهای تولید داخل است. چرا که در بازار خودروهای وارداتی و مونتاژی به دلیل رکود سنگین حاکم، عملا نوسان خاصی به چشم نمی‌خورد.

به گزارش خبر آنلاین، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به عنوان ارزان‌ترین عضو خانواده ۲۰۶، در هفته اخیر ۱ میلیون گران شده است و اکنون ۱۹۶ میلیون تومان می‌ارزد. در همین خانواده، پژو ۲۰۷ اتوماتیک بیش‌ترین رشد قیمت را تجربه کرده و از برچسب ۳۹۰ میلیونی که چندی پیش داشت، تا ۴۰۲ میلیون تومان بالا رفته است! پژو ۲۰۶ تیپ ۵ شاید از معدود محصولات ایران خودرو باشد که افت قیمت داشته و این روزها از ۲۶۱ به ۲۵۸ میلیون تومان سقوط کرده است. اما قیمت پژو پارس سال هم افزایشی بوده و امروز با ۱ میلیون جهش، ۲۱۶ میلیون تومان معامله می‌گردد.

در خانواده خودروهای ملی، سمند ال ایکس در همین هفته ۱ میلیون گران شده و اینک، ۱۸۷ میلیون می‌ارزد. سمند EF7 بر روی مرز ۲۰۴ میلیونی مانده و سمند سورن، به عدد ۲۳۶ میلیون تومان رسیده است. دنا معمولی هم ثبات قیمتی خودش را حفظ کرده و کماکان ۲۷۴ میلیون تومان است. اما خانواده دنا پلاس، بازه قیمتی گسترده‌ای را پوشش می‌دهند. از دنا پلاس تیپ ۱ که ۲۶۳ میلیون می ارزد تا دنا پلاس توربو دنده‌ای که ۳۵۵ میلیون تومان بها دارد.

در خانواده سایپا، پراید ۱۱۱ همچنان به صورت صفر کیلومتر در بازار یافت می‌شود و بر روی مرز ۱۲۸ میلیون تومان، ثابت مانده است. پراید ۱۳۱ به عنوان نسخه پایه پراید صندوقدار، ۱ میلیون گران شده و اکنون ۱۱۱ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. پراید ۱۳۲ در بین پرایدها، بیش‌ترین رشد قیمت را داشته با یک پرش ۳ میلیونی، این هفته تا ۱۱۵ میلیون تومان هم قیمت داده می‌شود. پراید ۱۵۱ که روزگاری ارزان‌ترین نسخه پراید بود، اکنون هم قیمت مدل ۱۳۱ شده و با بودجه ۱۱۱ میلیون تومانی قابل خریداری است. از پرایدها که فاصله بگیریم، به تیبا و تیبا ۲ می‌رسیم که هر کدام در این هفته، ۱ میلیون گران شده اند و به ترتیب، ۱۲۱ و ۱۳۲ میلیون تومان می‌ارزند.

از مونتاژی‌های گران‌تر که بخواهیم بگوییم، به پژو ۲۰۰۸ بر می‌خوریم که چه در مدل‌های ۹۸ و چه ۹۹، ثبات قیمت داشته است. پژو ۲۰۰۸ صفر کیلومتر مدل ۹۸ را امروز ۸۵۰ میلیون تومان می‌فروشند. حال آنکه مدل ۹۹ همین خودرو صرفا به دلیل سال ساخت جدیدتر، ۷۵ میلیون تومان گران‌تر است! سوزوکی گرند ویتارا که این روزها دیگر به اندازه گذشته مورد توجه نیست، همچنان ۹۶۰ میلیون تومان قیمت دارد. سیتروئن C3 هم به عنوان یکی دیگر از مونتاژی‌های گران بازار، از ابتدای هفته جاری، تغییر قیمت نداشته و بر روی مرز ۸۶۰ میلیون تومان، ثابت قدم بوده است.

 

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato