توییتر با ویژگی‌های جدید، خرید در پلتفرمش را ساده‌تر می‌کند

توییتر با ویژگی‌های جدید، خرید در پلتفرمش را ساده‌تر می‌کند

توییتر می‌خواهد یک قابلیت خرید جدید مشابه آنچه در فیسبوک و اینستاگرام دیده‌ایم، ایجاد کند. این شبکه اجتماعی به دنبال آزمایش یک کارت جدید حاوی لینک خرید است که شامل قیمت کالا و همچنین یک دکمه بزرگ هم می‌شود.

طبق توییت اخیر یکی از مشاوران شبکه‌های اجتماعی به نام «مت ناوارا»، این شبکه اجتماعی در حال آزمایش این ویژگی است. این قابلیت جدید می‌تواند خبر بزرگی برای فروشگاه‌های آنلاین و برخی اینفلوئنسرها باشد. فروش کالا در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند کاری چالش‌برانگیز باشد، اما طراحی جدید توییتر می‌تواند به خوبی یک کالا را به خریداران احتمالی معرفی کند.

با این طراحی، زمانی که یک کاربر در حال گشت و گذار در فید است، به چنین کارتی برمی‌خورد که حاوی اطلاعاتی مانند نام محصول، نام فروشگاه، قیمت محصول و همچنین دکمه خرید (Shop) می‌شود.

توییتر
سمت چپ: طراحی قدیمی - سمت راست: طراحی جدید

باید به این موضوع اشاره کنیم که با فرمت جدیدی برای تبلیغات روبه‌رو نیستیم و این کارت خرید، یک راه زیباتر برای ارائه لینک‌های خرید در این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. توییتر با اینکار و طراحی جدید، می‌تواند درآمدش را افزایش دهد.

توییتر مدت‌هاست که می‌خواهد به یک پلتفرم مناسب خرید تبدیل شود و میزان خریدها از طریق این شبکه اجتماعی را افزایش دهد. البته این اولین باری نیست که یک شبکه اجتماعی در این مسیر گام برمی‌دارد، برخی رقبای آن مانند فیسبوک سال‌هاست که دارای چنین قابلیت‌هایی برای فروش اجناس هستند.

طراحی این کارت و استفاده از دکمه خرید بزرگ به همراه نام و قیمت، از نظر تجاری یک رویکرد منطقی است، مخصوصا در دوره‌ای که توییتر می‌خواهد منابع درآمدی‌اش را افزایش دهد. با این حال شاید کاربران به آن چندان روی خوشی نشان ندهند، البته زمان این موضوع را مشخص خواهد کرد و این احتمال وجود دارد که کاربران و همچنین صاحبان کسب و کارها از این ویژگی جدید استقبال کنند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato