ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

CDC آمریکا: دریافت‌کنندگان واکسن کرونا می‌توانند بدون ماسک با یکدیگر ملاقات کنند

واکسیناسیون کرونا در برخی کشورها آغاز شده و در تعدادی از آن‌ها مانند ایالات متحده آمریکا با سرعت تقریبا بالایی دنبال می‌شود. در همین راستا، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC) اعلام کرده افرادی ...

واکسیناسیون کرونا در برخی کشورها آغاز شده و در تعدادی از آن‌ها مانند ایالات متحده آمریکا با سرعت تقریبا بالایی دنبال می‌شود. در همین راستا، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC) اعلام کرده افرادی که بطور کامل در برابر کووید-۱۹ واکسینه شده‌اند، می‌توانند بدون ماسک در محیط‌های سربسته با دیگر افراد دریافت‌کننده واکسن ملاقات کنند.

این توصیه CDC بخشی از یک راهنمای جدید برای افراد دریافت‌کننده واکسن محسوب می‌شود که به تنظیم رفتارهای آن‌ها اشاره دارد. به گفته این مرکز، افرادی که واکسینه شده‌اند همچنان باید در محیط‌های عمومی و در زمان ارتباط با افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند، از ماسک استفاده کنند. علاوه بر این نباید در محیط‌های بسیار شلوغ حضور داشته باشند.

به گفته «راشل والنسکی»، مدیر CDC شواهد نشان می‌دهند که افراد می‌توانند برخی فعالیت‌ها را از سر بگیرند:

«شواهد حاکی از آن هستند که افراد کاملا واکسینه شده می‌توانند برخی فعالیت‌ها را با ریسک پایین از سر بگیرند.»

واکسن کرونا

افرادی کاملا واکسینه محسوب می‌شوند که دو دوز از واکسن را دریافت کرده باشند یا اینکه دو هفته از تزریق واکسن تک‌دوز جانسون و جانسون به آن‌ها گذشته باشد.

به گفته والنسکی، افرادی که بطور کامل واکسن دریافت کرده‌اند می‌توانند با افرادی که احتمال ابتلای شدید به کرونا در آن‌ها کم است، در یک محیط سربسته حضور داشته باشند:

«اگر پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها بطور کامل واکسینه شده باشند، می‌توانند با اعضای خانواده‌شان حتی اگر واکسن دریافت نکرده باشند، ملاقات کنند. با این حال ریسک ابتلای اعضای خانواده به علائم شدید کرونا باید کم باشد.»

با وجود چنین دستورالعمل جدیدی، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا توصیه‌های جدیدی برای سفرها ارائه نکرده و افراد همچنین باید از انجام سفرهای غیرضروری خودداری کنند. با توجه به وجود سه واکسن کرونا در آمریکا و همچنین سرعت تقریبا بالای واکسیناسیون در این کشور، انتظار می‌رود CDC به‌زودی توصیه‌هایی برای سفرها منتشر کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • آریا
  آریا | ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

  درود بر علم
  لعنت بر چین

  • آریا
   آریا | ۱۹ اسفند ۱۳۹۹

   آفرین به فایزر و مدرنا

مطالب پیشنهادی