ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

واکسیناسیون عموم مردم از خرداد ۱۴۰۰ با واکسن کوو ایران برکت آغاز می‌شود

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از آغاز واکسیناسیون کرونا با واکسن ایرانی کوو ایران برکت از خرداد ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد. «محمد مخبر» صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح بزرگترین بیمارستان سیار کشور درباره ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۵

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام از آغاز واکسیناسیون کرونا با واکسن ایرانی کوو ایران برکت از خرداد ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد.

«محمد مخبر» صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح بزرگترین بیمارستان سیار کشور درباره واکسن کرونای ستاد اجرایی فرمان امام گفت: «ایمن‌ترین و کم‌عارضه‌ترین واکسن کرونا در اختیار مردم قرار خواهد گرفت، وزارت بهداشت تأیید دارد که واکسن با بالاترین استانداردها ساخته شده است و فاز دو و سه ادغام و از این هفته آغاز می‌شود.»

به گفته مخبر فاز اول تست بالینی کوو ایران برکت با موفقیت پایان یافته و آماده ورود به فاز بعدی این طرح مطالعاتی است: «در هفته آینده فاز دوم یا احیانا تلفیق فازهای دوم و سوم آغاز خواهد شد.»

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی واکسیناسیون عمومی در کشور آغاز می شود، گفت: «اوایل خرداد ماه سال آینده واکسیناسیون عمومی با واکسن ایرانی کرونا آغاز می شود.»

وی گفت که در زمینه تولید انبوه این واکسن، قابلیت زیادی داریم و ظرف دو تا دو و نیم ماه آینده، دغدغه‌ای برای واکسن کرونا نخواهیم داشت؛ فکر می‌کنیم اواسط اردیبهشت یا هفته اول خرداد واکسیناسیون کرونا برای مردم با واکسن کوو ایران برکت آغاز خواهد شد‌.

تزریق انسانی مرحله اول مطالعات بالینی نخستین واکسن کرونا ساخت محققان ایرانی با نام «کُوو ایران برکت» روز سه شنبه (نهم دی ماه) با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری روی سه داوطلب آغاز شد.

تزریق نخستین مرحله واکسن ایران کوو برکت بین داوطلبان ۱۸ تا ۵۰ سال در قالب فاز اول تست انسانی واکسن ایرانی انجام شد و ۵۶ داوطلب این مرحله دو دوز واکسن خود را دریافت کردند و تزریق آخر واکسن هم ۳۰ بهمن ماه به آخرین داوطلب این مرحله انجام شد.

بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده در صورت تایید نتایج فاز اول و پروتکل فاز بعدی تا پایان اردیبهشت سال آینده نتایج فاز دوم مطالعه به پایان می رسد. همانطور که گفته شد قرار است فازهای دوم و سوم این مطالعه بالینی همزمان آغاز شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (21 مورد)
 • dastan
  dastan | ۲۵ اسفند ۱۳۹۹

  تا کور شود هر آنکه نتواند دید

 • آریا
  آریا | ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

  واکسن چینی به اسم ایرانی برای غلبه بر ویروس چینی
  عجب آش شعله قلمکاری

 • عزراییل
  عزراییل | ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

  ما که نمی زنیم

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی