ارزش بازار اپل برای اولین بار در ۲۰۲۱ به زیر ۲ تریلیون دلار رسید

ارزش بازار اپل برای اولین بار در ۲۰۲۱ به زیر ۲ تریلیون دلار رسید

به دنبال کاهش بیش از ۴ درصدی ارزش سهام اپل در ساعات اداری روز دوشنبه، ارزش بازار این شرکت برای نخستین بار در سال جاری میلادی کمتر از ۲ تریلیون دلار شد.

بدین ترتیب ارزش بازار یا مارکت کپ (Market Capitalization) اپل روی ۱.۹۶ تریلیون دلار بسته شد. سهام این شرکت روز دوشنبه و حین مبادلات در ساعات اداری با کاهش ۴.۱۷ درصدی مواجه و با قیمت ۱۱۶.۳۶ دلار مبادله شد.

با وجود همه گیری ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ و پیامدهای ویران کننده آن برای اقتصاد، اپل در اوت ۲۰۲۰ به اولین شرکت سهامی عام در ایالات متحده تبدیل شد که ارزش بازار آن به ۲ تریلیون دلار می‌رسد.

سهام شرکت‌های تکنولوژی در این مقطع زمانی با افت مواجه شده و سهام غول فناوری کوپرتینونشین نیز با تبعیت از بازار کاهش داشته است. از تاریخ ۱۶ فوریه تاکنون، شاخص نزدک-۱۰۰ (NASDAQ 100) با بیش از ۱۰ درصد افت مواجه شده است. تحلیلگران معتقدند سرمایه گذاران با کاهش سرمایه گذاری در شرکت‌های فناوری، در حال سرمایه گذاری در سهام ارزشی (Value Stock) و چرخه‌ای (Cyclical) هستند تا از بازگشایی اقتصاد بیشترین سود را ببرند.

ارزش بازار اپل پیشتر در سپتامبر ۲۰۲۰ به زیر ۲ تریلیون دلار کاهش پیدا کرده بود. مارکت کپ این شرکت تنها در یک روز نزدیک به ۱۸۰ میلیارد دلار کاهش پیدا کرد. البته پس از این کاهش چشمگیر، سهام اپل ۳.۱۴ درصد افزایش یافت.

اپل در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ از کسب درآمد بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برای اولین بار خبر داد. درآمدهای این شرکت در بازه یاد شده ۲۱ درصد در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته افزایش پیدا کرد و به رکورد ۱۱۱.۴ میلیارد دلار رسید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato