ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گزارش ویدیویی: اشتباهاتی که نباید با گوشی هوشمندتان تکرار کنید

همه ما از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنیم. بدون اینکه دستورالعمل خاصی را خوانده باشیم یا بدانیم چه کاری درست است و چه کاری غلط. به همین خاطر بسیاری از کارهایی که انجام می‌دهیم ممکن است اشتباه باشند و به گوشی هوشمند ما آسیب وارد کنند. در این بین باورهای غلطی نیز وجود دارند که باعث می‌شوند ناخواسته برخی کارها را اشتباه انجام بدهیم.

برای مثال بارها و بارها شنیده‌اید که رها کردن گوشی هوشمند در شارژ پس از پر شدن باتری آن خطرناک است. یا اینکه نگه داشتن گوشی هوشمند در هوای سرد کارایی آن را بهتر می‌کند. چنین باورهای اشتباهی باعث می‌شوند به مرور زمان آسیب جبران‌ناپذیری به گوشی هوشمندتان وارد شود.

تماشای ویدیو از آپارات:

تماشای ویدیو از یوتیوب:

درنتیجه بهتر است بیشتر با این دسته اشتباهات آشنا شویم تا در این شرایط اقتصادی مجبور به تعویض یا تعمیر گوشی‌ هوشمندمان نشویم. البته برخی از این اشتباهات کاملا واضح هستند. برای مثال سازنده‌های گوشی‌های هوشمند تاکید کرده‌اند که به هیچ عنوان از باتری‌های فیک یا تقلبی استفاده نکنید. این باتری‌ها ممکن است خصوصیات و میکروسوییچ‌های باتری اصلی برای قطع و وصل کردن جریان برق در زمان‌های خاص را نداشته باشند. از طرفی استفاده از شارژرهای تقلبی نیز ممکن است فوق‌العاده خطرناک باشد. گزارش‌های مختلفی از آتش گرفتن خانه‌ها بر اثر استفاده از شارژرهای تقلبی و نامرغوب وجود دارد.

از طرفی با توجه به شیوع ویروس کرونا و براساس برخی باورهای غلط ممکن است بسیاری از افراد صفحه نمایش گوشی خودشان را با شیشه‌شورها پاک کنند. این کار می‌تواند آسیب زیادی به صفحه نمایش گوشی شما وارد کند. استفاده از کیت‌های تمیزکننده یا یک دستمال نمدار روش درست برای این کار محسوب می‌شود. از طرفی همه ما گوشی‌ هوشمندمان را در جیب یا کیفمان نگهداری می‌کنیم. جایی که معمولا مملو از گرد و خاک است. این گرد و خاک ممکن است وارد پورت USB و جک هندزفری گوشی شما شود. به همین خاطر نیاز است که با استفاده از یک خلال‌دندان یا پشت یک سوزن و با نهایت دقت این گرد و خاک را خارج کنید. همراهمان باشید تا ۱۰ مورد از این اشتباهات رایج را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
دیجیاتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.