ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل با توقف تولید مدل اصلی اسپیکر هوشمند هوم پاد، روی نسخه مینی تمرکز می‌کند

طبق بیانیه اخیر اپل، این کمپانی دیگر نسخه اصلی اسپیکر هوم پاد را تولید نخواهد کرد و روی تولید هوم پاد مینی که سال گذشته معرفی شد، تمرکز خواهد کرد. نسخه اصلی اسپیکر هوم پاد ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۷:۴۵

طبق بیانیه اخیر اپل، این کمپانی دیگر نسخه اصلی اسپیکر هوم پاد را تولید نخواهد کرد و روی تولید هوم پاد مینی که سال گذشته معرفی شد، تمرکز خواهد کرد.

نسخه اصلی اسپیکر هوم پاد صدای بیشتری را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد و هوم پاد مینی که با استقبال بسیار خوبی همراه بوده، از برخی قابلیت‌های نسخه اصلی بهره می‌برد. صدای این اسپیکرها بسیار یکپارچه است و امکان دسترسی به سیری، دستیار هوشمند اپل را فراهم می‌کنند.

در آن زمان بزرگترین مشکل این اسپیکر، برچسب قیمت ۳۴۹ دلاری بود که باعث شد یکی از گران‌ترین محصولات در بازار اسپیکرها باشد. اپل در ادامه قیمت این اسپیکر را تا ۲۹۹ دلار کاهش داد، اما به عقیده بسیاری از مصرف‌کنندگان، همچنان قیمت بالایی محسوب می‌شود. با این وجود اپل سال گذشته نسخه Mini این اسپیکر را روانه بازار کرد که با قیمت ۹۹ دلاری با استقبال بسیار خوبی همراه بوده است.

اپل در بیانیه خود توضیح می‌دهد:

«اسپیکر هو پاد مینی از زمان عرضه در پاییز سال گذشته، با موفقیت زیادی همراه بوده و صدای شگفت انگیز، یک دستیار هوشمند و انجام برخی وظایف خانه را فقط با ۹۹ دلار به مصرف‌کنندگان ارائه می‌کند. ما روی هوم پاد مینی تمرکز خواهیم کرد. همچنین ما تولید نسخه اصلی این اسپیکر هوشمند را متوقف خواهیم کرد، اما این محصول همچنان از طریق فروشگاه‌های آنلاین اپل، فروشگاه‌های خرده فروشی اپل و فروشندگان مجاز اپل به فروش خواهد رسید. اپل در آینده از طریق سرویس Apple Care، بروزرسانی‌های نرم افزاری و خدمات پشتیبانی مربوط به اسپیکرهای هوم پاد را به مصرف‌کنندگان ارائه خواهد کرد.»

وب‌سایت رسمی اپل این محصول را ناموجود اعلام کرده اما با این وجود اسپیکرهای موجود همچنان به فروش می‌رسند و اپل همچنان خدمات مربوط به پشتیبانی آن‌ها را ارائه خواهد کرد. اسپیکرهای هوشمند اپل هرگز موفق نشدند خود را به عنوان جایگزین کامل سینمای خانگی معرفی کنند اما همچنان از قابلیت تطبیق بسیار خوبی با محیط برخوردار هستند. با وجود این قابلیت، این محصولات با قرار گرفتن در محیط، به کمک سنسورهای خود می‌توانند محیط را ارزیابی کنند.

طبق گزارش‌های اخیر، نسخه اصلی اسپیکر هوم پاد در چند سال گذشته با فروش بسیار کمی همراه بوده و از طرفی اسپیکر هوم پاد مینی با وجود قیمت مناسب خود، صدای بسیار خوبی را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد، بنابراین تمرکز اپل روی هوم پاد مینی تصمیم عجیبی به نظر نمی‌رسد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی