فیسبوک در حال توسعه نسخه ویژه‌ اینستاگرام برای کودکان زیر ۱۳ سال است

فیسبوک در حال توسعه نسخه ویژه‌ اینستاگرام برای کودکان زیر ۱۳ سال است

«آدام موسری» رئیس اینستاگرام به تازگی تایید کرد که نسخه‌ای از این اپلیکیشن محبوب برای کودکان زیر ۱۳ سال ساخته خواهد شد.

به گفته موسری، هنوز برنامه دقیق و مشخصی برای انجام این کار وجود ندارد اما آن‌ها به خوبی می‌داند که بسیاری از کودکان دوست دارند از خدمات اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کنند. او در مصاحبه خود با «بازفید نیوز» اعلام کرد:

بخشی از این برنامه، ایجاد نسخه‌ای از اپلیکیشن اینستاگرام برای جوانان یا کودکانی است که والدین‌، فعالیت آن‌ها را کنترل خواهند کرد. این یکی از مواردی است که ما در حال بررسی آن هستیم.

خطی مشی فعلی اینستاگرام، اجازه فعالیت به کودکان زیر ۱۳ سال را نمی‌دهد.

«جو آزبورن» سخنگوی فیسبوک نیز در این رابطه عنوان می‌کند: «روز به روز کودکان بیشتری از والدین خود اجازه می‌گیرند تا عضو این برنامه‌ها شوند تا با دوستان خود در ارتباط باشند. در حال حاضر گزینه‌های زیادی برای والدین وجود ندارد، بنابراین مانند اپلیکیشن Messenger Kids؛ در حال ساخت محصولات جدیدی هستیم که برای بچه‌ها مناسب باشد و والدین آن را کنترل و مدیریت کنند.»

طبق پیامی که توسط یکی از اعضای داخلی این اپلیکیشن به بازفید نیوز ارائه شد، «ویشال شاه» معاون اجرایی اینستاگرام از پروژه‌ای به نام «ستون جوانان» به عنوان اولویت اصلی این شرکت یاد کرده. ویشال شاه در این پیام نوشته است: «جامعه توسعه‌دهندگان محصول، روی موضوعات مربوط به حفظ حریم خصوصی و ایمنی تمرکز خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که ایمن‌ترین تجربه برای نوجوانان فراهم شده است.»

موسری به همراه «پاونی دیوانجی» معاون اجرایی فیسبوک که پیش از این پروژه «یوتیوب کودکان» را در دست داشته، روی این پروژه نظارت خواهد کرد. همچنین اینستاگرام اوایل این هفته در یکی از پست‌های وبلاگ خود، به ایجاد امنیت این پلتفرم برای کاربران جوان خود اشاره کرده اما حرفی از نسخه جدیدی برای کاربران زیر ۱۳ سال گفته نشده است.

فیسبوک در سال ۲۰۱۷ نسخه رایگانی از پلتفرم مسنجر خود را برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال راه‌اندازی کرد که مورد انتقاد طرفداران سلامت کودکان قرار گرفت. آن‌ها در ادامه از «مارک زاکربرگ» مدیرعامل فیسبوک درخواست کردند که آن را متوقف کند. سپس در سال ۲۰۱۹ وجود یک اشکال در این مسنجر باعث شد کودکان زیادی در گروه‌های مختلف عضو شوند و با افراد غریبه صحبت کنند. فیسبوک در ادامه بدون هیچ سر و صدایی چت‌های غیرمجاز را مسدود کرد.

در سپتامبر سال ۲۰۱۹ کمیسیون تجارت فدرال، یوتیوب را به دلیل ردیابی اطلاعات کودکان برای نمایش تبلیغات خود به آن‌ها ۱۷۰ میلیون دلار جریمه کرد زیرا این موضوع نقض قانون محافظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان (COPPA) محسوب می‌شود. همچنین Musical.ly که زیرمجموعه TikTok محسوب می‌شود به دلیل نقض این قوانین در فوریه سال ۲۰۱۹ مبلغ ۵.۷ میلیون دلار جریمه شد. بنابراین اینستاگرام برای ارائه خدمات خود به کودکان زیر ۱۳ سال علاوه بر نگرانی‌هایی‌ در مورد حریم خصوصی، ممکن است با مسائل حقوق نیز روبرو شود.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato