آتش‌سوزی کلکسیون خودرو ۲۰ میلیون دلاری در انگلستان

آتش‌سوزی کلکسیون خودرو ۲۰ میلیون دلاری در انگلستان

یکی از اخبار بشدت تلخ و غم انگیزی که اخیرا در بین دوست داران صنعت خودروسازی دست به دست شده است خبر آتش‌سوزی کلکسیون خودرو ۲۰ میلیون دلاری در انگلستان است. در این حادثه تمامی خودروهای ارزشمند این کلکسیون تبدیل به خاکستر شده اند.

آتش‌سوزی کلکسیون خودرو

پیش از این ادعا شده بود که این کلکسیون متعلق به یک فروشنده قدیمی اتومبیل های کلاسیک است که در این مکان بیش از ۸۰ اتومبیل خاص و استثنایی نگهداری می کند.

با توجه به تصاویر منتشر شده در میان وسایل نقلیه قابل شناسایی یک دستگاه فراری لفراری، فراری ۴۰۰i و جگوار E-Tpe به چشم می خورد. بخشی از این کلکسیون موتورسیکلت‌های کلاسیکی بوده‌اند که از هر کدام از آنها تنها یک دستگاه در سرتاسر دنیا وجود داشته است.

طبق اعلام پلیس این آتش سوزی به احتمال بسیار زیاد عمدی بوده است.

این اتفاق در ماه های پایانی سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاده اما به تازگی عکس هایی از آن منتشر شده ‌است.

در اوایل سال جاری میلادی نیز یک کلکسیون حاوی بیش از ۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت آتش گرفت. این کلکسیون در کشور اتریش قرار داشته و توسط دو برادر کار آفرین جمع آوری شده بود.

از دیگر خودروهایی که در این آتش سوزی از دست رفته است می‌توان به: آستون مارتین AMV12S، آستون مارتین زاگاتو، بی ام و M2، فیات ۶۹۵ Biposto، فراری ۲۵۰ GTE، فراری ۳۵۵ Fiorano Handling Pack، فراری ۳۶۰ Spider، فراری ۵۹۹ GTO، فراری F12tdf، فراری GTC4 Lusso، فراری پیستا، فراری ۸۱۲SF، لامبورگینی تراکتور، لکسوس LFA، مک لارن ۶۵۰S، مک لارن ۶۷۵LT، مک لارن سنا، پورشه ۹۹۱ Endurance Cup، پورشه CGT و...اشاره کرد. همچنین در این کلکسیون به چندین دستگاه بوگاتی ارزشمند اشاره شده است اما در تصاویر منتشر شده خبری از این خودروها نیست بنابراین نمی‌توان وجود این خودروها در کلکسیون مذکور را تایید کرد.

طبق اطلاعات منتشر شده حال مالک این کلکسیون از نظر روحی چندان مساعد نیست. البته که این موضوع کاملا قابل پیش بینی بود. تصاویر منتشر شده دل هر خودرو دوستی را آزرده خاطر می‌کند چه برسد به مالک چنین کلکسیون ارزشمندی که احتمالا جمع آوری آن ثمره تلاش و کار چندین نسل بوده ‌است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato