آذری جهرمی: فیلترینگ با توسعه فناوری منسوخ می‌شود

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات می‌گوید با توسعه فناوری‌هایی نظیر بلاک‌چین و اینترنت ماهواره‌ای، فیلترینگ منسوخ می‌شود و باید این راهکار را به‌کل فراموش کنیم.

وزیر ارتباطات در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (کرونومی) در مورد برنامه‌های دولت در زمینه اینترنت‌رسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار، فراهم‌کردن بستر توسعه تجارت الکترونیک، ادامه دورکاری و حذف فیلترینگ صحبت کرد. او در مورد فیلترینگ می‌گوید:

«توسعه تکنولوژی و سربرآوردن بلاک‌چین و اینترنت ماهواره‌ای و ... باعث منسوخ شدن فیلترینگ خواهد شد. اصولاً باید فیلترینگ فراموش شود و اگر فناوری جدیدی در راه است، در فکر فیلترینگ آن نباشیم.»

جهرمی معتقد است به‌جای فیلترینگ، باید برای به‌دست آوردن بازار رقابت کنیم و با حفظ اصول خدمت‌رسانی، سهمی از این بازار کسب نماییم. او رقابت آزادانه را به‌عنوان رویکرد اصلی در مواجهه با فناوری‌های نوین مطرح می‌کند و می‌گوید با این رویکرد، می‌توان سهمی از بازار را در اختیار گرفت.

وزیر ارتباطات هم‌چنین در مورد وضعیت اینترنت‌رسانی به مناطق محروم می‌گوید در حال حاضر ۹۸ درصد جمعیت کشور به اینترنت دسترسی دارند و فقط ۱۰ درصد از روستاها با جمعیت حدود ۲ درصد کل کشور از این خدمات محروم هستند. به گفته جهرمی، کارگروه ویژه‌ای برای رساندن این آمار به ۱۰۰ درصد تشکیل شده است.

جهرمی می‌گوید با توسعه پهنای باند در کشور و حمایت از کسب‌وکارهایی که خدمات مربوط به دورکاری ارائه می‌دهند، بهره‌وری دورکاری افزایش یافته است. به گفته وزیر ارتباطات، طرح نوآفرین برای حمایت از کسب‌وکارها راه‌اندازی شده است. او تأکید کرد مهم‌ترین برنامه دولت، حرکت در مسیر دولت الکترونیک است و تمام دستگاه‌ها باید خدمات پرطرفدار خود را به بستر اپلیکیشن دولت همراه منتقل کنند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟