مردی به خاطر آتش سوزی خانه توسط آیپد معیوب اپل را به دادگاه می‌کشاند

مردی به خاطر آتش سوزی خانه توسط آیپد معیوب اپل را به دادگاه می‌کشاند

فردی در آمریکا به دلیل آتش گرفتن خانه‌اش توسط آیپد معیوب از اپل شکایت کرد و خواستار غرامت شد.

به گزارش The Register، ماه مارس سال جاری میلادی فردی به نام «Michael Macaluso» شکایتی علیه اپل در دادگاه منطقه‌ای فیلادلفیا به ثبت رساند. او ادعا می‌کند که خانه‌اش به دلیل نقص در سیستم الکتریکی و باتری آیپد به آتش کشیده شده است.

شرکت بیمه Allstate Insurance بیش از ۱۴۲ هزار دلار برای بازسازی خانه پرداخت کرده، با این وجود Macaluso با کمک گرفتن از یک شرکت حقوقی می‌خواهد از اپل خسارت بگیرد. او در شکایت نامه خود ادعا می‌کند که آیپد را به هیچ عنوان دستکاری نکرده و طبق دستورالعمل‌های اپل از آن استفاده کرده است.

علت آتش گرفتن دستگاه‌های الکترونیکی معمولاً باتری یون-لیتیوم معیوب است.

سال ۲۰۱۹ شکایت دیگری علیه اپل توسط Julia Ireland Meo ساکن نیوجرسی ثبت شد. او در شکایت خود مدعی شده که سال ۲۰۱۷ باتری معیوب آیپد سبب آتش سوزی آپارتمان آن‌ها و مرگ پدرش شده است. شرکت Union Management، مالک آپارتمان در پرونده‌ای جداگانه بابت این آتش سوزی از اپل شکایت و درخواست غرامت کرد. این پرونده‌ها همچنان در دست بررسی هستند.

دیگر محصول اپل یعنی آیفون هم بارها سبب آتش سوزی شده است. سال ۲۰۱۷، فردی به نام Xai Thao، ساکن ویسکانسین از اپل به اتهام معیوب بودن باتری آیفون ۴s شکایت کرد. این پرونده دسامبر ۲۰۱۸ با توافق هر دو طرف (که احتمالاً به معنی پرداخت غرامت از سوی اپل است) به سرانجام رسید. سال ۲۰۱۶ آیفون ۶ پلاس یک دانشجوی آمریکایی در جیب او آتش گرفت. گزارش‌هایی نیز از آتش سوزی آیفون ۵s و آیفون ۶ اس پلاس ثبت شده است.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato