ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

پس از تسلا، جنرال موتورز هم خرید خودرو با بیت کوین را ممکن می‌کند

تسلا نخستین خودروسازی است که پرداخت با بیت کوین را به عنوان یک راه رسمی برای خرید خودروهایش، پیش روی مردم گذاشته است. ایلان ماسک در یک توییت، این موضوع را رسما تایید کرد و ...

سپهر عظیمی
نوشته شده توسط سپهر عظیمی | ۹ فروردین ۱۴۰۰ | ۲۲:۴۵

تسلا نخستین خودروسازی است که پرداخت با بیت کوین را به عنوان یک راه رسمی برای خرید خودروهایش، پیش روی مردم گذاشته است. ایلان ماسک در یک توییت، این موضوع را رسما تایید کرد و حالا سایر خودروسازان نیز به این روش روی خودش نشان داده‌اند.

محتوای آن توییت ماسک به این گونه بود: « شما اکنون می‌توانید یک تسلا را با پرداخت بیت کوین، خریداری کنید ». شاید برای پیش بینی خیلی زود باشد، اما به نظر می‌رسد که خودروسازان دیگر هم به زودی به تقلید از تسلا، امکان پرداخت بیت کوین به جای وجه نقد را برای مشتریان خود، فراهم می‌کنند.

جنرال موتورز هنوز در این خصوص، تصمیم مشخصی نگرفته است. اما به تازگی خبر داده که در حال بررسی میزان علاقمندی مشتریان به خرید خودرو از این روش است. البته که این خودروساز هیچ برنامه‌ای برای سرمایه گذاری بر روی بیت کوین ندارد. ماری بارا، مدیر عامل GM، گفته که آنها در حال ارزیابی تقاضای مشتریان برای استفاده از کریپتو کارنسی‌ها (ارزهای دیجیتال) در خرید خودرو یا استفاده از سرویس‌های خدماتی هستند.

ماری بارا در این خصوص می‌گوید: « ما هیچ برنامه‌ای برای سرمایه گذاری بر روی بیت کوین نداریم. بنابراین در همین جا به این شایعه، پایان دهید! ما در حال ارزیابی این تصمیم هستیم و چنانچه تقاضای مشتریان برای خرید خودرو به این روش، بالا باشد، هیچ چیز مانع ما از اجرای آن نخواهد شد. »

گزارش جدیدی از رویترز هم فاش کرده که جنرال موتورز در حال بررسی استفاده از بیت کوین، به عنوان یک روش خرید خودرو است. البته منابع این خبر هنوز مشخص نشده اند، اما رسانه‌ها بسیار به آن دامن می‌زنند. البته از روی گزارش‌ها هم می‌توان دریافت که GM تا این لحظه، حداقل در مقابل این خبر، تکذیبیه‌ای منتشر نکرده است.

از آن سو، ایلان ماسک هنوز درباره روش دقیق خرید خودرو با پرداخت بیت کوین، جزئیاتی منتشر نکرده است. او فقط گفته که بیت کوین پرداخت شده به تسلا، به ارزهای سنتی تبدیل نخواهد شد و این شرکت از یک شبکه و نرم افزار داخلی Open Source برای انجام پروسه پرداخت، استفاده می‌کند. لازم به یادآوری است که ماه گذشته بود که تسلا از سرمایه گذاری تقریبا 1.5 بیلیون دلاری خود بر روی ارز بیت کوین، خبر داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی