ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ربات Stretch بوستون داینامیکس معرفی شد [تماشا کنید]

بوستون داینامیکس (Boston Dynamics)، سازنده ربات شبیه به سگ اسپات (Spot) از یک ربات جدید به نام «Stretch» (استرچ) رونمایی کرده که وظیفه‌اش جابه‌جایی جعبه‌ها در انبار است. این ربات بوستون داینامیکس در مقایسه با ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۹ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۴

بوستون داینامیکس (Boston Dynamics)، سازنده ربات شبیه به سگ اسپات (Spot) از یک ربات جدید به نام «Stretch» (استرچ) رونمایی کرده که وظیفه‌اش جابه‌جایی جعبه‌ها در انبار است.

این ربات بوستون داینامیکس در مقایسه با محصولات قبلی این برند ساده‌تر به نظر می‌رسد چرا که بر اساس انسان یا حیوانات مدلسازی نشده و بجای این موارد، تا جای ممکن کاربردی ساخته شده. این ربات از یک پایه بهره می‌برد که حاوی چندین جفت چرخ و چندین دوربین و سنسور است.

روی این جعبه یک بازوی بزرگ به چشم می‌خورد که ۷ درجه آزادی دارد و می‌تواند در جهات مختلف حرکت کند. در جلوی این بازو یک آرایه پد مکشی وجود دارد که گرفتن و جابه‌جایی جعبه‌ها با حداکثر وزن ۵۰ کیلوگرم را ممکن می‌کند.

یکی از ویژگی‌های مشترک Stretch با دیگر ربات‌های بوستون داینامیکس، امکان حرکت آن در محیط است. معمولا زمانی که تجهیزات اتوماسیون در یک کارخانه نصب می‌شوند، موقعیت ثابتی دارند و در یک فضای ثابت کار می‌کنند. با این حال ربات جدید این شرکت می‌تواند در محیط حرکت کرده و در مواقع نیاز، جعبه‌ها را جابه‌جا کند.

همین ویژگی باعث می‌شود که بتوان از این ربات در بخش‌های مختلفی استفاده کرد و تنها منحصر و محدود به یک محل خاص نباشد. برای مثال می‌توان Stretch را پشت کامیون قرار داد و از آن در محیط‌های مختلف استفاده کرد.

بوستون داینامیکس با این طراحی مشتریانی را هدف قرار داده که نمی‌خواهند هزینه زیادی برای اتوماسیون بپردازند یا اینکه زمان زیادی را صرف ادغام آن‌ها با دستگاه‌های دیگر کنند. نزدیک به ۸۰ درصد انبارها در سراسر جهان فاقد هرگونه تجهیزات اتوماسیون هستند، بنابراین این کمپانی با ربات جدیدش به یک بازار بزرگ دسترسی پیدا می‌کند.

بوستون داینامیکس با خرید شرکت «Kinema Systems» که روی نرم افزار بینایی ماشینی برای ربات‌ها در انبارها کار می‌کند، از توجهش به این بخش از این بازار خبر داد. این کمپانی پس از مدتی ربات Handle (هندل) را طراحی کرد که می‌تواند با یک بازوی رباتیک جعبه‌ها را جابه‌جا کند.

بوستون داینامیکس

استفاده از ربات‌ها در انبارها کار چندان ساده‌ای نیست چرا که جریان کاری می‌تواند هر روز تغییر کند. ماشین‌ها نمی‌توانند به راحتی با این چالش‌ها کنار بیایند، بنابراین انبارها طوری ساخته می‌شوند که توسط ربات‌ها قابل درک باشند یا اینکه انسان‌ها بتوانند در آن‌ها کار کنند.

بوستون داینامیکس ادعا می‌کند که این مشکل توسط استرچ برطرف می‌شود و تنها با چندین ساعت آموزش، هر فردی می‌تواند با آن کار کند. این کمپانی برای آزمایش این ربات به دنبال مشتری است و می‌خواهد در سال ۲۰۲۲ آن را بطور تجاری عرضه کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی