ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

دروغ اول آوریل یا واقعیت: توییت ایلان ماسک بار دیگر باعث تغییر قیمت دوج کوین شد

«ایلان ماسک» مدیر عامل «اسپیس ایکس» تاکنون توییت‌های مختلفی در مورد دوج کوین منتشر کرده اما آخرین توییتش که البته در اول آوریل ارسال شده، به تصمیم اسپیس ایکس برای انتخاب دوج کوین به عنوان ارز ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۵

«ایلان ماسک» مدیر عامل «اسپیس ایکس» تاکنون توییت‌های مختلفی در مورد دوج کوین منتشر کرده اما آخرین توییتش که البته در اول آوریل ارسال شده، به تصمیم اسپیس ایکس برای انتخاب دوج کوین به عنوان ارز پایه ماه اشاره کرد.

با توجه به اینکه این توییت همزمان با اول آوریل منتشر شده برخی معتقد هستند که این توییت مربوط به دروغ اول آوریل است و نباید به آن توجهی کرد. اما برخی دیگر معتقد هستند ایلان ماسک حقایقی را در لفافه در مورد دوج کوین مطرح کرده و اتفاقا این توییت حاوی اطلاعات مهمی در مورد آینده دوج کوین است. اسپیس ایکس هنوز اظهار نظری در مورد توییت ایلان ماسک منتشر نکرده است.

ایلان ماسک در توییتش نوشته که اسپیس اکس می‌خواهد دوج کوین را روی ماه قرار دهد.
ایلان ماسک در توییتش نوشته که اسپیس اکس می‌خواهد دوج کوین را روی ماه قرار دهد.

در حالی که اظهار نظرهای ضد و نقیضی در مورد توییت ایلان ماسک در مورد دوج کوین مطرح می‌شود، قیمت این رمزارز پس از گذشت بیش از یک ماه بالاخره رشد صعودی از خود نشان داد و طی ساعات گذشته حتی توانست پس از گذشت بیش از یک ماه روند نزولی و بدون تغییر،‌ رشد ۲۱ درصدی را تجربه کند. معمولا دروغ اول آوریل باعث تغییری در قیمت‌ها نمی‌شود و بیشتر جنبه شوخی دارد اما اگر توییت ایلان ماسک با هدف دروغ اول آوریل منتشر شده باشد، قطعا سود هنگفتی برای عده‌ای از کاربران و زیان هنگفتی برای عده‌ای دیگر خواهد شد.

در ماه‌های اخیر ایلان ماسک توجه ویژه‌ای به بازار ارزهای دیجیتال نشان داده است. وی ابتدا هشتگ بیت کوین را به قسمت بیوگرافی توییتر خود اضافه کرد و به فاصله کوتاهی با سرمایه‌ گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری روی بیت کوین نقش موثری در افزایش ارزش این رمزارز محبوب در عرض چند ساعت داشت. در حال حاضر امکان خرید خودروهای تسلا نیز از طریق بیت کوین فراهم شده است.

این نخستین بار نیست که ایلان ماسک توجه ویژه‌ای به دوج کوین نشان می‌دهد. او کمتر از دو ماه قبل نیز برای فرزندش دوج کوین خرید و این موضوع را از طریق انتشار توییتی اطلاع رسانی کرد. اواسط اسفندماه نیز در خبر دیگری گفته شود ایلان ماسک در فکر ایجاد شهری به نام «استاربیس» (Starbase) در اطراف منطقه پرتاب و تولید موشک این شرکت در تگزاس است که قرار است پول رایج این شهر، دوج کوین باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی