هزینه انتقال سند دنا پلاس توربو اتوماتیک به بیش از 7 میلیون تومان رسید

انتقال سند خودرو از فرد فروشنده به فرد خریدار، پس از عقد معامله، یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحل خرید خودرو در بازار است. فرایند انتقال سند، معمولا یکی از پر هزینه‌ترین اقدامات لازم در فرایند معامله خودرو هم به حساب می‌آید. این هزینه، بسته به مدل و برند خودرو، متفاوت است.

معمولا انتقال سند در دفاتر اسناد رسمی صورت می‌گیرد و هزینه انجام آن هم هر سال با مقداری افزایش همراه می‌شود. خانواده دنا از پر فروش‌ترین خودروهای بازار به شمار می‌روند و شرکت ایران خودرو هم مدل‌های متنوعی از این خانواده را عرضه کرده است. اگر خریدار یا فروشنده یکی از مدل‌های دنا هستید، بهتر است برای آگاهی از هزینه انتقال سند انواع تیپ‌های این خودرو در سال ۱۴۰۰، این مطلب را مطالعه کنید.

اکثر خریداران پس از انجام مراحل تعویض پلاک، برای ثبت یا انتقال سند خودرو به دفاتر اسناد رسمی مراجعه می‌کنند. اما عموم مردم از مدارک لازم برای انتقال سند در دفترخانه نا آگاه‌اند و به این ترتیب، وقت زیادی از آنها برای رفت و آمد و تکمیل مدارک، اتلاف می‌شود.

برای فروش وکالتی یا نقل و انتقال سند خودرو، مدارکی از قبیل اصل کارت ملی و شناسنامه طرفین معامله، اسناد مالکیت خودرو شامل برگه کمپانی یا برگه گمرک یا آخرین بنچاق دفترخانه، شناسنامه خودرو که از آن به عنوان برگ سبز تعویض پلاک هم یاد می‌کنند، برگه تاییدیه نقل و انتقال خودرو که آن هم توسط مراکز تعویض پلاک صادر می‌شود، اصل برگ مفاصاحساب عوارض خودرو که از سوی دفاتر خدمات الکترونیک صادر می‌شود و اصل بیمه نامه شخص ثالث معتبر خودرو، لازم اند.

لازم به یادآوری است که برای گذراندن تمام مراحل انتقال سند، باید خود شخص فروشنده و خریدار یا نماینده‌های قانونی ایشان در دفترخانه، حضور داشته باشند. همچنین اگر تعداد برگه‌های سند خودرو بیش از یک برگ شود، به ازای هر برگ اضافه، مبلغ ۵۰۰۰ تومان به همراه مالیات بر ارزش افزوده، به ارزش مبلغ نهایی سند اتومبیل اضافه می‌گردد. به گزارش اخبار خودرو، هزینه انتقال سند انواع مدل‌های خانواده دنا در سال ۱۴۰۰، شرح زیر است:

سال ساخت هزینه کل انتقال سند (تومان)
دنا EF7 معمولی
۱۴۰۰ ۳,۱۷۹,۰۰۰
۱۳۹۹ ۲,۹۰۷,۰۰۰
۱۳۹۸ ۲,۶۳۵,۰۰۰
۱۳۹۷ ۲,۳۳۱,۰۰۰
۱۳۹۶ ۲,۰۱۷,۰۰۰
۱۳۹۵ ۱,۷۰۲,۰۰۰
۱۳۹۴ و مدل های پایین‌تر ۱,۳۸۸,۰۰۰
دنا EF7 پلاس
۱۴۰۰ ۳,۵۳۷,۰۰۰
۱۳۹۹ ۳,۲۲۹,۰۰۰
۱۳۹۸ ۲,۹۲۱,۰۰۰
۱۳۹۷ ۲,۶۱۴,۰۰۰
۱۳۹۶ ۲,۲۶۵,۰۰۰
دنا EF7 پلاس توربو
۱۴۰۰ ۵,۳۰۹,۰۰۰
۱۳۹۹ ۴,۸۲۴,۰۰۰
۱۳۹۸ ۴,۳۳۹,۰۰۰
۱۳۹۷ ۳,۸۵۴,۰۰۰
دنا EF7 پلاس توربو اتوماتیک
۱۴۰۰ ۷,۳۹۷,۰۰۰
۱۳۹۹ ۶,۷۰۰,۰۰۰

 

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟