ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

فاز نخست پروژه رمزارز بانک مرکزی ژاپن راه‌اندازی شد

بانک مرکزی ژاپن امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که اثبات مفهوم (Proof of Concept) ارز دیجیتالی خود را راه‌اندازی کرده است. این کشور می‌خواهد فاز نخست آزمایش‌های خود در سال ۲۰۲۲ تکمیل کند و پس ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۰:۳۰

بانک مرکزی ژاپن امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که اثبات مفهوم (Proof of Concept) ارز دیجیتالی خود را راه‌اندازی کرده است. این کشور می‌خواهد فاز نخست آزمایش‌های خود در سال ۲۰۲۲ تکمیل کند و پس از فاز دوم به سراغ نسخه پایلوت این سیستم برود.

«بانک ژاپن» در ادامه برنامه‌ای که در اوایل سال ۲۰۲۱ برای آماده‌سازی‌های اولیه آزمایش قابلیت‌های فنی یک ارز دیجیتالی در نظر داشت، حالا نخستین فاز آزمایشی این رمزارز را آغاز کرده است. در این فاز قرار است یک فضای آزمایشی برای سیستم ارز دیجیتالی بانک مرکزی (CDBC) توسعه داده شود و آزمایش‌هایی در سطح پایه در زمینه پرداخت، صدور، توزیع و بازخرید این رمزارز انجام شود.

طبق اطلاعات موجود در اطلاعیه‌ای که امروز منتشر شده، انتظار می‌رود که نخستین فاز آزمایشی CDBC در ماه مارس سال ۲۰۲۲ به پایان برسد. بانک ژاپن ابتدا گفته بود که می‌خواهد آزمایش CDBC را در ماه اکتبر ۲۰۲۱ آغاز کند. این بانک تاکید کرده بود که آن‌ها برای کسب اطمینان از پایداری و کارآمدی کلی سیستم‌های پرداخت و تسویه‌ی مبتنی بر ارز دیجیتال برنامه‌ای برای عرضه CBDC ندارند، اما همچنان ضروری است که به شکل مناسب برای تغییر شرایط آماده باشند.

بر اساس برنامه اصلی زمان‌بندی آزمایش CBDC، انتظار می‌رود که بانک مرکزی ژاپن نسخه پایلوت این رمزارز را پس از تکمیل فاز دوم آزمایش راه‌اندازی کند. این نسخه شامل سرویس‌دهنده پرداخت خواهد بود و کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. در فاز دوم شاهد پیاده‌سازی کارکردهایی خواهیم بود که در محیط آزمایشی فاز اول توسعه یافته است.

بانک ژاپن اخیرا از تشکیل کمیته‌ای به نام «کمیته روابط و هماهنگی» خبر داده بود که قرار است در زمینه پایلوت CBDC با بخش خصوصی همکاری کند.

اثبات مفهوم نمونه‌ای است که برای اثبات وجود یا امکان‌پذیری چیزی استفاده می‌شود. هدف اثبات مفهوم آزمایش سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای موجود برای استفاده از یک ایده یا فناوری جدید است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی