ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

مایکروسافت شرکت نیوانس را با مبلغ ۱۹.۷ میلیارد دلار تصاحب می‌کند

مایکروسافت به منظور توسعه فناوری‌های تشخیص گفتار مبتنی بر هوش مصنوعی،‌ شرکت «نیوانس» (Nuance) که در بازار بهداشت و درمان محصولات متنوعی را عرضه کرده، با مبلغ ۱۹.۷ میلیارد دلار می‌خرد. دیروز گزارشی احتمالا چنین ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۰

مایکروسافت به منظور توسعه فناوری‌های تشخیص گفتار مبتنی بر هوش مصنوعی،‌ شرکت «نیوانس» (Nuance) که در بازار بهداشت و درمان محصولات متنوعی را عرضه کرده، با مبلغ ۱۹.۷ میلیارد دلار می‌خرد.

دیروز گزارشی احتمالا چنین خریدی را مطرح کرده بود و حالا ردموندی‌ها آن را تایید کرده‌اند. مایکروسافت به ازای هر سهم ۵۶ دلار به شرکت نیوانس پرداخت خواهد کرد. این شرکت برای توسعه نرم افزار «Dragon» شناخته می‌شود. این برنامه از یادگیری عمیق برای رونویسی گفتار استفاده می‌کند و با گذشت زمان و شناسایی بهتر صدای کاربر، عملکرد بسیار دقیق‌تری از خود ارائه می‌دهد. نیوانس مجوز استفاده از این فناوری را برای بسیاری از سرویس‌ها و برنامه‌ها از جمله دستیار صوتی اپل سیری صادر کرده است.

تصاحب این شرکت به ارزش ۱۹.۷ میلیارد دلار، دومین خرید بزرگ مایکروسافت بعد از لینکدین در سال ۲۰۱۶ به ارزش ۲۶ میلیارد دلار محسوب می‌شود. ردموندی‌ها در شرایطی اقدام به خرید این شرکت‌ کرده‌اند که فناوری‌های تشخیص گفتار به لطف یادگیری عمیق مبتنی بر هوش مصنوعی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و مایکروسافت نیز برنامه های جدیدی را در این حوزه دنبال می کند.

نیوانس مایکروسافت

رونویسی دیجیتال کاربردهای بسیاری دارد و از مشاوره پزشکی گرفته تا جلسات هیئت مدیره و سخنرانی‌های دانشگاه می‌‌توان از این فناوری استفاده کرد. در شرایط قرنطینه و دورکاری این فناوری فرصت‌های جدیدی را فراهم می‌کند. در شرایطی که بسیاری از جلسات به صورت آنلاین برگزار می‌شوند، رونویسی گفتار می‌تواند گزینه بسیار کاربردی باشد.

برای مایکروسافت که تقریبا دو سوم درآمد خود را از طریق فروش نرم افزارهای سازمانی و رایانش ابری به دست می‌آورد، بهبود خدمات مربوط به رونویسی گفتار می‌تواند گزینه مناسبی باشد. ردموندی‌ها می‌توانند از فناوری نیوانس برای برنامه مایکروسافت تیمز استفاده کنند.

مایکروسافت توجه ویژه‌ای به فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی نشان می‌دهد و مراقبت‌های بهداشتی یکی از موثرترین کاربردهای هوش مصنوعی است. ردموندی‌ها با همکاری نیوانس می‌توانند به راهکارهای پیشرفته‌تری در حوزه هوش مصنوعی دست پیدا کنند و این تصمیم مایکروسافت می‌تواند مسیرهای جدیدی را برای این کمپانی رقم بزند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی