ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

رمزارز ملی چین احتمالا در المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد

بانک مرکزی چین سعی می‌کند امکان استفاده از رمزارز ملی این کشور را در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ برای ورزشکاران و بازدیدکنندگان خارجی فراهم کند. با توجه به اینکه بیشتر تجارت بین‌المللی با دلار آمریکا ...

بانک مرکزی چین سعی می‌کند امکان استفاده از رمزارز ملی این کشور را در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ برای ورزشکاران و بازدیدکنندگان خارجی فراهم کند. با توجه به اینکه بیشتر تجارت بین‌المللی با دلار آمریکا انجام می‌شود، برخی تحلیلگران بر این باورند که یوان دیجیتال چین می‌تواند دلار آمریکا را از برخی جهات به چالش بکشد. اما رییس بانک مرکزی این کشور تاکید کرده که این رمزارز برای استفاده داخلی طراحی شده است.

اگر یوان دیجیتال در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ مورد استفاده قرار بگیرد، این نخستین باری خواهد بود که رمزارز ملی چین توسط کاربران بین‌المللی به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چین از سال ۲۰۱۴ روی یوان دیجیتال کار می‌کند و اخیرا تعدادی پروژه آزمایشی برای بررسی این رمزارز آغاز کرده است. در بخشی از این پروژه‌ها برخی خرده فروشی‌ها می‌توانند از آن برای خرید و فروش استفاده کنند.

در حال حاضر نیمی از هزینه حمل و نقل کارمندان دولت در چین براساس رمزارز ملی این کشور پرداخت می‌شود. دولت از کارمندان خواسته تا کیف پول دیجیتالی روی گوشی‌های هوشمند خود نصب کنند.

«لی بو» معاون بانک مرکزی چین (PBOC) با تایید خبر استفاده احتمالی از رمزارز دیجیتالی ملی این کشور در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲، به این موضوع اشاره کرده که هدف یوان دیجیتال جایگزینی یا کم کردن سلطه دلار آمریکا در صحنه بین‌المللی نیست. وی همچنین افزوده که برای بازی‌های المپیک زمستانی پکن، این کشور در تلاش بوده تا یوان دیجیتال را نه تنها در دسترس کاربران داخلی، بلکه در اختیار ورزشکاران بین‌المللی و بازدیدکنندگان سایر کشورها نیز قرار دهد.

لی بو می‌گوید بانک مرکزی چین سناریوها و شهرهای بیشتری را برای آزمایش یوان دیجیتال در نظر خواهد گرفت، هرچند هنوز برنامه زمان‌بندی مشخصی برای استفاده از این رمزارز در سراسر چین مشخص نشده است. دولت چین در تلاش است تا زیرساخت‌های لازم برای این رمزارز ملی را تقویت کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی