کارمندان فیسبوک می‌توانند در پساکرونا با دریافت حقوق پایین‌تر به دورکاری ادامه دهند

کارمندان فیسبوک می‌توانند در پساکرونا با دریافت حقوق پایین‌تر به دورکاری ادامه دهند

در اوج همه‌گیری کرونا شرکت‌های بزرگ فناوری تصمیم گرفتند فعالیت کارمندان خود را تا حد امکان به صورت دورکاری پیش ببرند. اکنون اپل، گوگل و برخی دیگر از شرکت‌ها قصد دارند کارمندان را به محل کار بازگردانند. در این بین فیسبوک می‌گوید کارمندان این شرکت می‌توانند تحت شرایط خاص و با حقوق و دستمزد پایین‌تر همچنان به صورت دورکاری به فعالیت خود ادامه بدهند.

«تیم کوک» مدیرعامل اپل می‌گوید دیگر قادر به صبر کردن نیست و کارمندان بهتر است هرچه زودتر به اپل پارک بازگردند. گوگل نیز همین مسیر را در پیش گرفته و تصمیم گرفته نیروها را به محل کار خود بازگرداند. اما فیسبوک مسیر متفاوت‌تری را در پیش گرفته و معتقد است که دورکاری بخشی از تغییرات حوزه کسب و کار در آینده است و نمی‌‌توان به صورت کلی دورکاری را حذف کرد.

فیسبوک به برخی از کارمندان خود اجازه می‌دهد کماکان به صورت دورکاری به کار خود ادامه بدهند. معاون مدیرعامل این شرکت می‌گوید برخی از کارمندان فیسبوک در شرایط دورکاری راندمان بالاتری نسبت به قبل داشتند. وی در گفتگوی مطبوعاتی اعلام کرده:

«والدین شاغل در حالت دورکاری دیگر زمان خود را برای رفت و آمد از دست نمی‌دهند و می‌توانند زمان بیشتری را با فرزندان خود سپری کنند. کار در خانه باعث می‌شود این کارمندان خوشحال‌تر باشند و با راندمان بالاتری به کار خود ادامه دهند. البته افرادی هم هستند که دورکاری را دوست ندارند. مثلا افرادی که با دیگران هم خانه هستند،‌ ترجیح می‌دهند به محل کار بازگردند. این افراد در مدت زمان دورکاری و قرنطینه شرایط سختی را گذرانده‌اند.»

فیسبوک جزئیات برنامه دورکاری یا بازگشت به محل کار را شرح نداده،‌ اما می‌گوید برای برخی پست‌های کاری کماکان امکان دورکاری وجود دارد ولی برخی سمت‌ها و پست‌های شغلی باید به محل کار بازگردند. یکی از موضوعاتی که فیسبوک برای افرادی که دورکاری را انتخاب می‌کنند،‌ کاهش حقوق و دستمزد آنهاست،‌ هرچند جزئیات کاهش حقوق و دستمزد را هنوز مشخص نکرده است.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato