ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

وزارت بهداشت: برای دریافت واکسن کرونا و ثبت پرونده سلامت وارد هیچ سایتی نشوید

وزارت بهداشت با انتشار اعلامیه‌ای به مردم هشدار داد به بهانه دریافت واکسن کرونا و ثبت پرونده سلامت به هیچ سایتی مراجعه نکنند. این وزارتخانه اعلام کرده اگر در این رابطه اقدامی بشود در رسانه‌های ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۴:۲۷

وزارت بهداشت با انتشار اعلامیه‌ای به مردم هشدار داد به بهانه دریافت واکسن کرونا و ثبت پرونده سلامت به هیچ سایتی مراجعه نکنند. این وزارتخانه اعلام کرده اگر در این رابطه اقدامی بشود در رسانه‌های رسمی درباره نحوه و شرایط آن اطلاع رسانی خواهد شد.

طی روزهای اخیر و پس از اظهارات مقامات درباره واکسیناسیون عمومی، پیام‌هایی از سمت کاربران در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در آن لینک‌هایی برای ثبت نام واکسن کرونا قرار دارد. برخی از این لینک‌ها به ظاهر به تعدادی از مراکز دانشگاهی متصل است و یا با قرار دادن نام آشنای «سیب» (از دامنه‌ها و طرح‌های وزارت بهداشت) روی آن، کاربران را فریب می‌دهد. وزارت بهداشت در همین راستا اعلام کرده سامانه سیب به هیچ عنوان در دسترس مردم نیست بلکه فقط مراقبین سلامت و پزشکان می‌توانند وارد شوند. به هیچ عنوان به بهانه ثبت نام واکسن و ایجاد پرونده وارد سایتی تحت هر عنوانی نشوید.

بر اساس بیانیه‌ای که وزارت بهداشت در رسانه‌ها منتشر ساخته، هیچ تشکیل پرونده‌ای در شرایط فعلی نیاز به ثبت نام اینترنتی ندارد و هیچ لینکی برای ثبت نام و پرداخت هزینه صحت ندارد. این وزارتخانه تاکید کرده که مردم فریب پیام های مجازی را نخورند و به هیچ عنوان در این شرایط کرونا برای گرفتن واکسن به مراکز بهداشت مراجعه نکنند؛ چون هنوز واکسیناسیون گروه‌های جمعیتی شروع نشده است.

وزارت بهداشت تاکید کرده که اگر خبری در این رابطه باشد و اقدامی صورت بگیرد، در رسانه‌های رسمی اعلام عمومی می‌شود. در پایان بیانیه وزارت بهداشت به توصیه‌های ایمنی شهروندان در این شرایط تاکید شده است که عینا به شرح زیر است:

«تنها برای تشکیل و استعلام پرونده بهداشتی با شماره تماس نزدیکترین مرکز یا پایگاه یا خانه بهداشت محل سکونتتان تماس بگیرید و از مراقبین سلامت و بهورزان خود وضعیت دارا بودن یا نبودن پرونده بهداشتی خود را سوال کنید.» بنابر اعلام کانال خبری وزارت بهداشت،  اگر پرونده نداشته باشید یا پرونده شما ناقص باشد مراقبین سلامت در شهرها و بهورزان در روستاها از شما می خواهند جهت تکمیل پرونده مراجعه کنید.  وزارت بهداشت در خاتمه این بیانیه مجددا تاکید کرده به هیچ عنوان برای واکسن یا امور غیرمرتبط به مراکز بهداشت مراجعه نشود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی