هکرها با ادعای دستیابی به اطلاعات محرمانه اپل، از این شرکت درخواست پول کردند

هکرها با ادعای دستیابی به اطلاعات محرمانه اپل، از این شرکت درخواست پول کردند

اگرچه از دیشب تمامی توجهات به رویداد بهاری اپل معطوف بود، ولی این شرکت در پشت صحنه با گروهی از هکرها به نام REvil درگیر شده که ادعا می‌کنند اطلاعات محرمانه‌ای را درباره مهندسی محصولات اپل به دست آورده‌اند. این گروه می‌گوید اگر اپل به آن‌ها پول ندهد، اسناد مربوطه را منتشر خواهد کرد.

به گزارش وب‌سایت The Record، این گروه از تبهکاران پس از نشت اطلاعاتی شرکت Quanta موفق به کسب این داده‌ها شده‌اند. «کوانتا» یک شرکت تایوانی است که یکی از اصلی‌ترین کارخانه‌های تولیدی اپل را مدیریت می‌کند. اعضای گروه REvil در انجمن گفتگویی در دارک وب مدعی شده‌اند که شماتیک مهندسی دستگاه‌های اپل نظیر مک‌بوک‌ها و اپل واچ را که برای تولید در اختیار کوانتا قرار داشته، بدست آورده‌اند.

هکرها ابتدا سعی کردند از کوانتا اخاذی کنند، اما در انجام این کار موفق نبودند، پس به‌طور مستقیم به سراغ اپل رفتند. آن‌ها می‌گویند اگر اپل نمی‌خواهد اسنادش در دارک وب منتشر شود، باید مبلغ موردنظر آن‌ها را بپردازد. منابع آگاه می‌گویند رقم درخواستی REvil از کوانتا ۵۰ میلیون دلار بوده، اما مشخص نیست که آن‌ها چه رقمی از اپل طلب کرده‌اند.

گروه REvil برای این که ثابت کند فایل‌های داخلی اپل را در اختیار دارد، اسکرین‌شاتی از این فایل‌ها را منتشر کرده که حاوی جزئیاتی درباره تولید مک‌بوک ایر و مک‌بوک پرو است. هکرها می‌گویند: «تیم ما مشغول مذاکره بر سر حجم بالایی از طراحی‌های محرمانه و چندین گیگابایت اطلاعات خصوصی با شرکت‌های بزرگ است. توصیه می‌کنیم اپل تا تاریخ ۱۱ اردیبهشت اطلاعات خودش را بازخرید کند.»

با وجود این که داده‌های در دسترس این گروه اطلاعات محرمانه اپل است، اما به نظر نمی‌رسد که در میان این اطلاعات چیزی راجع به محصولات آتی این شرکت وجود داشته باشد. اپل در واکنش به این خبر اعلام کرد که مشغول ارزیابی شرایط است و فعلا نظر دیگری در این باره ندارد. این گروه قبلا هم به روشی مشابه سعی کرده بود از شرکت ایسر اخاذی کند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato