ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آیفون
تکنولوژی

اپل حجم سفارش نمایشگر اولد ال‌جی را ۱۰۰ درصد افزایش می‌دهد

ال‌جی در سال جاری میلادی قرار است همکاری نزدیک‌تری با اپل داشته باشد و حجم بیشتری از نمایشگر اولد مورد نیاز گوشی‌های سری آیفون ۱۳ را برعهده بگیرد. گفته می‌شود حجم سفارش نمایشگر اولد این ...

ال‌جی در سال جاری میلادی قرار است همکاری نزدیک‌تری با اپل داشته باشد و حجم بیشتری از نمایشگر اولد مورد نیاز گوشی‌های سری آیفون ۱۳ را برعهده بگیرد. گفته می‌شود حجم سفارش نمایشگر اولد این موبایل که قرار است ال‌جی تامین کند،‌ ۱۰۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش می‌یابد.

اپل برای تامین بخشی از نمایشگر اولد مورد نیاز گوشی‌های سری آیفون ۱۲ از ال‌جی کمک گرفت و به نظر می‌رسد این روند برای تامین نمایشگر نسل بعدی آیفون نیز ادامه داشته باشد.

براساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی آژانس تحقیقاتی «Omdia» در این مورد،‌ در سال جاری مسلادی ال‌جی در حدود ۱۶۹ میلیون واحد پنل‌ OLED برای اپل ارسال می‌کند که این مقدار در مقایسه با سال گذشته میلادی درحدود ۴۷.۶ درصد افزایش خواهد یافت. برآوردهای انجام شده حاکی از آن است که سامسونگ ۱۱۰ میلیون واحد، ال‌جی حدود ۵۰ میلیون واحد و BOE نیز ۹ میلیون واحد پنل OLED مورد نیاز این شرکت را تامین می‌کند.

این مقادیر در سال گذشته برای سامسونگ ۸۹.۶ میلیون واحد و ال جی ۲۵ میلیون واحد بوده است. بنابراین در مقایسه با سال گذشته محموله‌های این دو شرکت به ترتیب ۲۲.۸ و ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

همچنین در سال ۲۰۲۰ سهم بازار نمایشگر سامسونگ برای پنل‌های OLED آیفون ۷۸.۳ درصد بود که اگر تخمین‌های انجام شده درست باشد، این میزان در سال جاری به ۶۵.۱ درصد کاهش پیدا خواهد کرد. از سوی دیگر سهم ال جی از ۲۱.۸ درصد به ۲۹.۶ درصد افزایش خواهد یافت و سهم شرکت چینی BOE نیز ۵.۳ درصد خواهد بود.

بر اساس برآوردهای انجام شده، اپل در سال جاری بزرگترین خریدار پنل OLED برای گوشی خواهد بود و در ۷۸ درصد از تمام آیفون‌ها از این پنل‌ها استفاده می‌شود. طبق این گزارش انتظار می‌رود سامسونگ امسال از ۱۵۷ میلیون واحد پنل OLED در گوشی‌های خود استفاده کند و شیائومی با ۶۷ میلیون واحد سومین خریدار بزرگ پنل های OLED محسوب خواهد شد.

طبق این گزارش، ۵۸۴.۵ میلیون واحد از پنل‌های OLED در سال جاری عرضه خواهد شد که نسبت به سال گذشته افزایش ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد. از این تعداد حدود ۳۳۵.۵ میلیون واحد پنل‌های OLED انعطاف‌پذیر و ۲۴۹ میلیون واحد پنل‌های OLED سخت را تشکیل می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی