همه چیز درباره آیفون 13
نسخه ۶ چرخ جیپ گلادیاتور با موتور چهارسیلندر معرفی شد

نسخه ۶ چرخ جیپ گلادیاتور با موتور چهارسیلندر معرفی شد

این روزها، عرضه نسخه ۶ چرخ از شاسی بلندها و تراک‌های آفرودی به شکل افتر مارکت، به رویه‌ای عادی در دنیای خودرو بدل شده است. این موضوع شاید دلایلی داشته باشد، اما مهم‌‌ترین آنها، احتمالا کافی نبودن دو اکسل برای این خودروهای غول آسا است. جدیدترین نو رسیده این سبک از خودروها، جیپ گلادیاتور ۶ چرخ Next Level است. جالب آنکه برای چنین خودرو بزرگ جثه‌ای موتور چهارسیلندر دولیتری توربو نیز قابل سفارش است و حداکثر قدرت در نسخه های شش سیلندر نیز از ۳۷۵ اسب بخار فراتر نمی‌رود که نسبت به رقبایی مشهور این خودرو عدد چشمگیری نیست.

جیپ گلادیاتور

بر خلاف دیگر نسخه‌های ۶ چرخ از محصولات جیپ که پیش‌تر دیده بودیم، تیونر کالیفرنیایی که سازنده این خودرو است، به سراغ نسخه پیکاپ در سبد محصولات این خودروساز آمریکایی رفته است. فقط کافی است که نگاهی به گالری تصاویر منتشر شده از این هیولای ۶ چرخ داشته باشید.

گلادیاتور ۶ چرخ Next Level، اولین محصول از این تیونر است که می‌خواهد نام خود را در بین بزرگان، جا بیندازد. شعار این شرکت، ایجاد سطح بالاتری از زیبایی و لذت رانندگی و سرگرمی عنوان شده که ترجمه همان نام Next Level محسوب می‌شود. به گفته این کمپانی، در این خودرو از نسبت دنده ۴.۸۸ استفاده شده تا شتاب بهینه‌تری داشته باشد. همچنین انتقال قدرت در آن به طور دائمی، به چهار چرخ انجام می‌گیرد. حال آنکه ۶ حالت رانندگی مختلف هم برای مسیرهای آفرودی، پیش بینی شده است.

جیپ گلادیاتور

سه پیشرانه مختلف برای گلادیاتور ۶ چرخ Next Level، قابل سفارش اند. گزینه اول، نسخه ۲.۰ لیتری توربو است که ۲۷۰ اسب بخار قدرت و ۳۹۳ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. گزینه بعدی، پیشرانه‌ای V6 و ۳.۶ لیتری است که ۲۸۵ اسب بخار قدرت و ۳۵۳ نیوتن متر گشتاور دارد. اما گزینه سوم را یک پیشرانه ۳.۰ لیتری V6 توربو دیزل تشکیل می‌دهد که تا ۳۷۵ اسب بخار نیرو و ۶۳۷ نیوتن متر گشتاور، در اختیار راننده می‌گذارد.

جیپ گلادیاتور

جدا از تغییرات موتور و افزایش ۸ فوتی فضای بار، گلادیاتور Next Level همچنین با سپر استیل سفارشی، چراغ‌های LED و وینچ مخصوص، عرضه می‌گردد. کمک فنرهای Fox نیز در هر ۶ محور خودرو به کار رفته اند. درون کابین، این تیونر از چرم دست دوز ناپا، بالشتک‌های اسپرت و الگوی جدید تودوزی، استفاده کرده است.

جالب اینجاست که گلادیاتور Next Level می‌تواند در تمام نمایندگی‌های مجاز جیپ، به فروش گذاشته شود و به عنوان اولین مقر فروش، نمایندگی Huntington Beach مشترک میان جیپ و دوج در ساحل هانتینگتون در منطقه کالیفرنیا، انتخاب شده است. هنوز درباره نحوه قیمت گذاری این خودرو اطلاعاتی در دست نداریم.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato