ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گزارش ویدیویی: ۱۰ تکنولوژی در فیلم‌ها که دوست داشتیم واقعی بودند

تکنولوژی

فیلم‌‌ها می‌توانند آینده را به ما نشان دهند. اینکه قرار است زندگی در آینده به چه شکل باشد. ما با چه تکنولوژی‌هایی مواجه می‌شویم و چقدر این تکنولوژی‌ها به سهولت زندگی ما کمک می‌کنند. البته در گذشته تصویری که از آینده ترسیم می‌شد فوق‌العاده متفاوت‌تر از چیزی بود که این روزها می‌بینیم. به نظر می‌رسد با گذشت زمان تصور ما از آینده شکلی باور پذیرتر به خود گرفته. به همین خاطر وقتی به بسیاری از تکنولوژی‌های اطرافمان نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم قبلا نمونه‌ای از آن‌ها را دیده‌ایم.

تماشا از آپارات:

تماشا از یوتیوب:

از گذشته تاکنون ایده‌های جذابی را در قالب فیلم‌ها یا سریال‌ها دیده‌ایم. از هاوربرد یا اسکیت‌بردهایی که روی هوا حرکت می‌کنند تا ماشین‌های پرنده و البته، لباسی مانند چیزی که آیرون‌من استفاده می‌کند. شکی نیست که در آینده‌ای نه چندان دور تمام این کانسپت‌ها در اختیارمان قرار می‌گیرند. برای مثال اطلاعات منتشر شده از دارپا نشان می‌دهند که این سازمان روی یک لباس پیشرفته مانند آنچه در فیلم‌های آیرون‌من دیده‌ایم کار می‌کند. یا از طرفی می‌دانیم که هم‌اکنون هاوربوردهایی ساخته شده‌اند که می‌توانند در شرایطی خاص کار کنند.

البته فیلم‌های سینمایی در برخی موارد همچنان جلوتر از آنچه در واقعیت می‌بینیم هستند. تکنولوژی جت‌پک مدت زمان زیادی است که دردسترس ما قرار گرفته. اما نه مانند نمونه‌های کوچک‌تر و بهینه‌تری که در فیلم‌های سینمایی می‌بینیم. به صورت کلی تکنولوژی‌های زیادی هستند که تاکنون در فیلم‌ها دیده‌ایم و همیشه دوست داشتیم تا آن‌ها را در واقعیت نیز تجربه کنیم. همراهمان باشید تا با ده تکنولوژی در فیلم‌ها که دوست داریم هر چه سریع‌تر تبدیل به واقعیت شوند آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
دیجیاتو را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.