سلطه سامسونگ و اپل بر بازار جهانی تبلت در سه ماهه اول ۲۰۲۱

سلطه سامسونگ و اپل بر بازار جهانی تبلت در سه ماهه اول ۲۰۲۱

سامسونگ به لطف فروش بالای تبلت‌های ارزان قیمت تا بالارده سری گلکسی در سه ماهه اول ۲۰۲۱ توانست با عرضه ۸ میلیون دستگاه تبل پس از اپل در جایگاه دوم برترین عرضه کنندگان تبلت قرار گیرد.

از زمان شیوع ویروس کرونا در سال گذشته، فروش تبلت‌های سامسونگ در سراسر جهان رشد چشمگیری داشته است. موسسه «IDC» در آخرین گزارش خود عنوان کرد که سامسونگ در سه ماهه اول سال جاری میلادی، ۸ میلیون دستگاه تبلت اندرویدی به بازار عرضه کرده است. سال ۲۰۲۰ سامسونگ موفق به عرضه تنها ۵ میلیون دستگاه تبلت به بازار شد. اکنون سهم بازار این شرکت در فصل اول ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۶۰.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

سهم بازار تبلت سامسونگ در سه ماهه اول سال جاری ۲۰ درصد بوده که با این وجود رتبه دوم خود را حفظ کرده است. اپل با عرضه ۱۲.۷ میلیون تبلت و در اختیار داشتن سهم ۳۱.۷ درصدی بزرگترین تولید‌کننده تبلت در جهان محسوب می‌شود. شرکت تولید کننده آیپد در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته رشد سالانه ۶۴.۳ درصدی را تجربه کرده است.

این عملکرد چشمگیر سامسونگ زمانی خود را نشان می دهد که می بینیم این شرکت در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ هیچ تبلت جدیدی معرفی نکرده است. جدیدترین تبلت‌‌های سامسونگ یعنی گلکسی تب اس ۷ و گلکسی تب ای ۷ در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شدند.

انتظار می‌رود تبلت‌های آینده سامسونگ از جمله گلکسی تب ای ۷ لایت و گلکسی تب اس ۷ لایت خرداد یا تیر ماه سال جاری معرفی شوند. همچین تبلت جانشین گلکسی تب اس ۷ که رقیب اصلی آیپد پرو ۲۰۲۱  است احتمالا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد.

لنوو با عرضه حدود ۳.۸ میلیون تبلت و سهم بازار ۹.۴ درصدی در رتبه سوم قرار دارد. لنوو و آمازون دو شرکتی هستند که در مقایسه با سال گذشته در بازار جهانی تبلت رشد چشمگیری داشته‌اند. این دو شرکت به ترتیب در مقایسه با سال گذشته رشد ۱۳۸.۱ و ۱۴۳ درصدی را تجربه کرده‌اند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato