ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

افتتاح طولانی‌ترین پل معلق عابر پیاده جهان در پرتغال

اگر از ارتفاع می‌ترسید، مسلما علاقه‌ای به پل‌های معلق ندارید، با این حال بسیاری از افراد عاشق هیجان هستند و به سراغ این پل‌ها می‌روند. در همین راستا طولانی‌ترین پل معلق عابر پیاده جهان در ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰

اگر از ارتفاع می‌ترسید، مسلما علاقه‌ای به پل‌های معلق ندارید، با این حال بسیاری از افراد عاشق هیجان هستند و به سراغ این پل‌ها می‌روند. در همین راستا طولانی‌ترین پل معلق عابر پیاده جهان در پرتغال افتتاح شده است و افراد محلی توانسته‌اند از روی این پل رد شوند.

این پل ۵۱۶ متر طول دارد و ارتفاع آن از رودخانه به ۱۷۵ متر می‌رسد. از آنجایی که این پل در منطقه‌ای به نام «آروکا» (Arouca) واقع شده، ۵۱۶ آروکا (516 Arouca) نام دارد.

این پل روی کابل‌های فولادی میان برج‌های بتنی V شکل سوار شده و بخش‌های رودخانه «Paiva» را به یکدیگر متصل می‌کند. اگر به صورت عادی افراد از روی این پل رد شوند، تنها در طی ۱۰ دقیقه می‌توانند به سمت دیگر آن برسند، اما مسلما ترس از سقوط دستیابی به چنین زمانی را برای بسیاری از افراد غیرممکن می‌کند و مدت زمان بیشتری را روی پل سپری خواهند کرد.

طولانی‌ترین پل معلق عابر پیاده

ساخت این پل که لقب طولانی‌ترین پل معلق عابر پیاده دنیا را یدک می‌کشد، چندین سال طول کشیده و توسط یک استودیوی پرتغالی به نام «Itecons» طراحی شده است. این پل توسط شرکت «Conduril» ساخته شده و هزینه ساخت برابر با ۲.۸ میلیون دلار (۲.۳ میلیون یورو) داشته است.

افراد ساکن در آروکا امیدوارند با این پل، توریست‌ها به این منطقه بیایند و اقتصاد آن را احیا کنند. اگرچه شاید توریست‌ها از ارتفاع بترسند، اما به احتمال زیاد اکثر آن‌ها از روی این پل رد می‌شوند تا حس متفاوتی را تجربه کنند.

طولانی‌ترین پل معلق عابر پیاده

این پل جدید در پرتغال جایگاه پل معلق «Charles Kuonen» سوئیس را می‌گیرد. این پل ۴۹۴ متری، پیش از ۵۱۶ آروکا لقب طولانی‌ترین پل معلق عابر پیاده جهان را در اختیار داشت.

پل‌های معلق تاریخچه طولانی دارند و جزو اولین پل‌های ساخته شده توسط بشر محسوب می‌شوند. با این حال در سال ۱۸۰۸ پل‌های معلق مدرن از راه رسیدند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی