iFixit با کالبدشکافی ایرتگ اپل، تصاویری از اجزای داخلی آن منتشر کرد

iFixit با کالبدشکافی ایرتگ اپل، تصاویری از اجزای داخلی آن منتشر کرد

اگرچه مدت کوتاهی از معرفی ردیاب بلوتوثی ایرتگ اپل می‌گذرد اما حالا وب‌سایت iFixit تصاویری از کالبدشکافی آن منتشر کرده که ما را با آن بیشتر آشنا می‌کند.

iFixit اعلام کرده که کالبدشکافی این ردیاب کوچک را در دو قسمت انجام می‌دهد که در بخش دوم، جزئیات بیشتری را درباره مشخصات فنی مانند مدار و رازهای مخفی آن منتشر می‌کند. با این حال اکنون با انتشار تصاویری، اطلاعات ابتدایی از آن در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

این مرجع ردیاب کوپرتینویی‌ها را با تایل میت و سامسونگ گلکسی اسمارت تگ مقایسه کرده که محصول اپل در مقایسه با رقبا، ابعاد کوچکتری دارد و بیشتر بخش درونی آن به وسیله باتری اشغال شده است. یکی از کمبودهای این دستگاه، عدم وجود بخشی برای وصل کردن لوازم جانبی است که البته کوپرتینویی‌ها برای رفع چنین مشکلی، مجموعه‌ای از لوازم جانبی با قیمت تقریبا بالا را درنظر گرفته‌اند.

طبق تصاویر پرتو ایکس، اپل در مقایسه با دو شرکت دیگر بیشتر از فضای داخلی استفاده کرده و با وجود ابعاد بزرگتر محصول سامسونگ و تایل، این ایرتگ است که از فناوری مانند باند فوق وسیع بهره می‌برد. البته باید به این موضوع اشاره کرد که سامسونگ اخیرا از نسخه مجهز به باند فوق وسیع اسمارت تگ رونمایی کرده است.

ایرتگ

تمام این ردیاب‌ها از باتری سکه‌ای قابل تعویض بهره می‌برند. ایرتگ و اسمارت تگ دارای باتری ۰.۶۶ وات ساعتی CR2032 هستند و تایل میت به باتری کوچکتر ۰.۳۹ وات ساعتی CR1632 مجهز شده است. محصول اپل از یک مکانیزیم برای برداشتن پنل پشتی و تعویض باتری استفاده کرده که اگر دستان کاربر چرب باشد، چنین کاری برایش دشوار می‌شود. با این وجود در حالت کلی کاربران به راحتی می‌توانند آن را باز کنند.

ایرتگ اپل

ایرتگ اپل به یک اسپیکر مجهز شده که در شرایط مختلف صدا پخش می‌کند. کوپرتینویی‌ها به علت ابعاد کوچک بدنه، از کل آن برای درایور اسپیکر استفاده کرده‌اند و کاور آن به عنوان آهنربا عمل می‌کند. همانطور که گفتیم، این کالبدشکافی در دو بخش منتشر می‌شود که در بخش بعدی، جزئیات فنی بیشتری از آن در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato