یکی از کاربران آیفون ۶ از اپل شکایت کرد؛ درخواست غرامت ۵ میلیون دلاری

یکی از کاربران آیفون ۶ از اپل شکایت کرد؛ درخواست غرامت ۵ میلیون دلاری

یکی از کاربران آیفون ۶ که در سال ۲۰۱۹ به دلیل منفجر شدن باتری گوشی آیفون خود از ناحیه چشم و مچ دست دچار آسیب دیدگی شده بود، بعد از گذشت دو سال شکایتی علیه اپل به دادگاه تقدیم کرده و خواستار دریافت خسارت ۵ میلیون دلاری شده است.

«رابرت فرانکلین»، شاکی این پرونده میٰ گوید باتری آیفون ۶ مشکل داشته و باعث شده که گوشی در هنگام شارژ شدن بیش از حد داغ شود. همین نقص باتری باعث بروز انفجار و آتش سوزی شده است. او ادعا می کند اپل باید علاوه بر هزینه‌های مربوط به دادگاه و حق وکالت، تمامی خسارت های مربوط به درمان و حتی هزینه گوشی را نیز پرداخت کند. برآورد غرامتی که باید اپل به وی پرداخت کند رقمی بالغ بر ۵ میلیون دلار می شود.

 

طبق این دادخواست و اگر حق با شاکی باشد، با توجه به محل سکونت رابرت در شهر تگزاس، ظاهرا اپل قانون تگزاس را نقض کرده و محصولی غیر قابل فروش را به وی فروخته است.

در روز حادثه یعنی حدود دو سال قبل فرانکلین با آیفون ۶ خود در حال گوش دادن به موسیقی بوده که متوجه می‌شود دستگاه هنگام پخش موسیقی با مشکل روبرو شده است. هنگامی که برای بررسی به سمت گوشی خود می‌رود، دستگاه منفجر می‌شود که باعث آسیب دیدگی چشم و مچ دست او می‌شود.

البته باید به این موضوع اشاره کرد که در این دادخواست به وضعیت گوشی آیفون ۶ شاکی در زمان انفجار اشاره‌ای نشده است. آیفون ۶ در سال ۲۰۱۵ رونمایی شد و طبق گفته فرانکلین، وی موبایل مذکور را در سال ۲۰۱۸ خریداری کرده و یک سال بعد انفجار رخ داده است. مشخص نیست که او محصول اپل را از چه فروشگاهی خریداری کرده است. باید دید آیا این دادگاه به سرانجام می رسد یا خیر.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato