قبل از ارسال رزومه کاری این چهار کار مهم را انجام دهید

قبل از ارسال رزومه کاری این چهار کار مهم را انجام دهید

اگر با هدف ارتقا و بهبود شرایط کاری، قصد دارید رزومه خود را برای شرکت یا سازمانی ارسال کنید، حتما قبل از انجام این کار چهار نکته مهم را در رزومه بررسی کنید تا شانس موفقیت‌تان برای استخدام بیشتر شود.

تهیه رزومه خوب به شما کمک می‌کند تا بتوانید در ردیف شغلی مورد نظرتان مشغول فعالیت شوید. این چهار نکته مهم به کارفرما نیز کمک می‌‌کند تا بتواند مهارت‌ها و توانمندی‌های شما را بهتر ببیند و تصمیم درستی بگیرد. در رزومه خود این چهار مورد را بررسی کنید:

همه تجارب خود را شفاف و واضح در رزومه درج کنید

باید بتوانید در رزومه خودتان تجربیات و توانایی‌هایی که دارید را شفاف و به صورت واضح مطرح کنید. برای آنکه شانس بیشتری در استخدام داشته باشید نباید حرفه و تخصص اصلی شما در بین انبوهی از توضیحات اضافی پنهان شود. افراد حرفه‌ای در نوشتن رزومه همه چیز را به صورت شفاف، دقیق و منسجم ارائه می‌دهند.

هر چقدر همه چیز واضح‌‌تر باشد، موفقیت شما برای استخدام افزایش پیدا می‌کند. اگر توانمندی خاصی دارید،‌ مسئولیتی را برعهده داشته‌اید یا سوابق ارزنده‌ای دارید، باید بتوانید به صورت واضح در رزومه بگنجانید.

نتایج و محصولاتی که در کار قبلی به دست آورده‌اید، دقیق مشخص کنید

اگر مهارت، توانمندی یا تخصص خاصی دارید و این قابلیت‌ها برای شما محصولات ارزنده‌ای به همراه داشته،‌ به عنوان یک مزیت رقابتی می‌توانید روی آن مانور بدهید.

اگر نتیجه مهارت‌‌ها و توانمندی‌های شما باعث شده به ارزش‌های شما افزوده شود،‌ این موضوع بسیار مهمی است که به کارفرما درمورد مهارت‌های خود توضیح بدهید.

کارنامه فعالیت‌های خود را مرور کنید و ببینید چه محصول و نتایجی به دست آورده‌اید که می‌توانید روی آنها تمرکز کنید. این نتایج می‌تواند کمی یا کیفی باشد. با اعداد و ارقام میزان پیشرفت خود را محاسبه کرده و نمایش دهید. مثلا اگر در شغلی باعث افزایش فروش ۳۰ درصدی شده‌اید، می‌‌توانید این موضوع را به عنوان یک مزیت رقابتی خودتان مطرح کنید.

نتایج کیفی هم اهمیت دارند. مثلا اگر مهارت‌های ارتباطی را آموزش دیده‌اید می‌توانید آن را در رزومه درج کنید.

رزومه کاری

میزان موثر بودن حضورتان در شغل قبلی را مشخص کنید

شما به عنوان عضوی از تیم کاری، نقش موثری در پیشبرد کارها دارید. باید بتوانید این کارفرما نشان دهید که حضور شما در پروژه‌های قبلی موثر بوده و از این پس نیز می‌‌توانید حضور موثری در پروژه‌های بعدی داشته باشید. اشتیاق شما برای کارایی بالاتر و موثر بودن در محل کار به کارفرما و مدیر مجموعه منتقل می‌شود.

مهارت و تخصص اصلی خودتان را در رزومه برجسته کنید

اگر قرار است در مجموعه‌ای مشغول فعالیت شوید،‌ باید بتوانید جای خود را در آن شرکت یا سازمان به خوبی پیدا کنید. به همین دلیل باید با انگیزه کافی مهارت‌ها و توانمندی‌های خود را مطرح کنید تا مشخص شود برای چه کاری مناسب هستید و چه نقشی را می‌‌توانید برعهده بگیرید.

در رزومه باید دقیقا همان ردیف شغلی مورد نظر را هدف قرار دهید. ممکن است شما توانمندی‌های مختلفی داشته باشید ولی باید همان مهارتی که برایش رزومه می‌فرستید را بولد کنید تا در بین انبوهی از مهارت‌ها پنهان نماند. شما باید بتوانید حرفه خود را به درستی معماری کنید و هدفمند در جستجوی ارتقای شغلی باشید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato