ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

واکسن کرونا فایزر برای سنین ۱۲ تا ۱۵ سال از FDA مجوز استفاده دریافت کرد

با وجودی که تا پیش از این تنها گروه‌های سنی بالاتر از ۱۶ سال مجوز تزریق واکسن کرونا شرکت فایزر را داشتند، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) استفاده از این واکسن را برای ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۰

با وجودی که تا پیش از این تنها گروه‌های سنی بالاتر از ۱۶ سال مجوز تزریق واکسن کرونا شرکت فایزر را داشتند، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) استفاده از این واکسن را برای سنین ۱۲ تا ۱۵ سال نیز مجاز اعلام کرد.

کارشناسان می‌گویند با این تصمیم FDA، امید آن می‌رود که بتوان با سرعت بیشتری از همه‌گیری ویروس کرونا جلوگیری کرد. به علاوه با دریافت واکسن توسط این گروه سنی، این امکان برای دانش آموزان این مقاطع فراهم می‌شود که تا قبل از فصل بازگشایی مدارس، واکسینه و سال تحصیلی آینده به صورت حضوری در مدارس حاضر شوند.

با توجه به مجوز صادر شده از سوی FDA، انتظار می‌رود به زودی این گروه‌های سنی واکسن را دریافت کنند. دکتر «جانت وودکاک»، مسئول کمیسیون FDA می‌گوید این تصمیم به بازگشت به حالت طبیعی و پایان دادن به همه‌گیری کمک می‌کند. وی همچنین به والدین اطمینان داده که این سازمان قبل از صدور مجوز دریافت واکسن برای این گروه‌های سنی، بررسی دقیق و کاملی انجام داده و جای نگرانی وجود ندارد.

واکسن کرونا فایزر

اوایل فروردین‌ماه آزمایش‌های بالینی واکسن کرونا فایزر روی بیش از ۲۰۰۰ نوجوان انجام شد که از اثربخشی ۱۰۰ درصدی آن خبر می‌داد. محققان می‌گویند استفاده از این واکسن آنتی بادی قوی در سنین ۱۲ تا ۱۵ سال ایجاد می‌کند.

واکسیناسیون کودکان و نوجوانان برای پایان دادن به همه‌گیری کرونا بسیار مهم است. مقامات بهداشتی و متخصصان می‌گویند بعید است تا زمانی که کودکان و نوجوانان واکسینه نشوند، بتوان به مصونیت جمعی دست یافت.

براساس اعلام FDA، گروه‌ سنی ۱۲ تا ۱۵ نیز مانند گروه‌های سنی بالای ۱۶ سال لازم است دو دوز واکسن را به فاصله سه هفته دریافت کنند.

احتمال دارد سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز استفاده از واکسن برای سنین کمتر از ۱۲ سال را نیز در نیمه دوم سال جاری میلادی صادر کند. به گفته فایزر، انتظار می‌رود مجوز واکسن کودکان نوپا و خردسال اواخر تابستان و مجوز واکسن نوزاران اوایل پاییز از سوی FDA صادر شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

    حتما شصت دز باید بزنی تا جیب فایزر پر بشه

مطالب پیشنهادی