ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

افت قیمت مسکن
تکنولوژی

کدام محله‌های تهران در اردیبهشت ماه بیشترین افت قیمت را داشته‌اند؟

طبق آخرین گزارش بانک مرکزی، در فروردین ماه سال 1400 متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران، نسبت به اسفند سال گذشته3.1 ...

امین بیگ‌زاده
نوشته شده توسط امین بیگ‌زاده | ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۸:۴۵

طبق آخرین گزارش بانک مرکزی، در فروردین ماه سال 1400 متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران، نسبت به اسفند سال گذشته3.1 درصد کاهش نشان می‌دهد.

در اسفند سال قبل، متوسط هر متر مربع واحد مسکونی در تهران 30 میلیون و 274 هزار تومان گزارش شده بود که حالا در سال جدید این رقم به 29 میلیون و 322 هزار تومان رسیده. این یعنی متوسط قیمت مسکن در شهر تهران حدود 950 هزار تومان در هر متر ارزانتر شده است.

بنابر آماری که «دیوار» به عنوان یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌های خرید و فروش آنلاین مسکن به طور اختصاصی در اختیار دیجیاتو گذاشته، مشخص شده که روند افت قیمت مسکن در اردیبهشت ماه نیز ادامه‌دار بوده است. طبق آمار ارسالی دیوار سه محله شمیران نو، دهکده المپیک و تسلیحات مناطقی بوده‌اند که بیشترین افت قیمت مسکن را در اردیبهشت ماه سال جاری در میان محله‌های تهران تجربه کرده‌اند.

افت قیمت مسکن

طبق این آمار در نیمه اول اردیبهشت ماه، متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در محله شمیران نو 16.1 میلیون تومان بوده که این میزان در نیمه دوم همین ماه به 14.2 میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. با این حساب محله شمیران نو با منفی 12.3 تغییر، بیشترین افت قیمت را به خود اختصاص داده است.

اما در مقام دوم و سوم محله‌های دهکده المپیک و تسلیحات قرار دارند که متوسط قیمت هر متر مربع آپارتمان در این مناطق به ترتیب از 37.8 و 23.7 میلیون تومان در نیمه اول اردیبهشت ماه، به 33.8 و 21.4 میلیون تومان در نیمه دوم اردیبهشت کاهش یافته. با این حساب درصد تغییر برای این دو محله به ترتیب منفی 10.5 و منفی 9.7 درصد بوده است.

گفتنی است طبق جدول ارائه شده توسط دیوار شهر قرچک و محلات بهار، رودهن، گرگان، ونک و ازگل هم به ترتیب جزو مناطقی بوده‌اند که با بیشترین افت قیمت در هر متر مربع مواجه شده‌اند که آمار کامل را در جدول می‌توانید مشاهده کنید.

انتشار آمار و ارقام این چنینی در پلتفرمی مثل دیوار نشان‌دهنده آن است که سرویس‌های اینترنتی، می‌توانند نقش مؤثری در شفافیت‌زایی بازار مسکن و البته سایر بازارها ایفا کنند و دست کمک‌دهنده‌ای برای مردم باشند که با آگاهی و اطلاعات بیشتری به خرید خانه، خودرو و سایر نیازهای خود اقدام نمایند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی