سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵۱ میلیارد دلاری سامسونگ در صنعت نیمه‌رسانا تا ۲۰۳۰

سرمایه‌گذاری بیش از ۱۵۱ میلیارد دلاری سامسونگ در صنعت نیمه‌رسانا تا ۲۰۳۰

سامسونگ به عنوان یکی از غول‌های صنعت نیمه‌رسانا از افزایش سرمایه‌گذاری خود در این بخش خبر داد. کره‌ای‌ها با ۳۶ میلیارد دلار سرمایه بیشتر، میزان کل سرمایه‌گذاری خود در این صنعت را تا ۲۰۳۰ به ۱۵۱ میلیارد دلار می‌رسانند.

سامسونگ در گذشته از سرمایه‌گذاری ۱۱۵ میلیارد دلاری در این بازار خبر داده بود و حالا با افزایش ۳۶ میلیارد دلاری، نشان می‌دهد که تا چه اندازه می‌خواهد در این بخش پیشرو باشد و جلوتر از رقبا قرار بگیرد.

کسب و کار چیپ سامسونگ شامل دو بخش ریخته‌گری و سیستم LSI می‌شود. این دو بخش در کنار طراحی چیپ، آن را برای برندهای دیگر هم تولید می‌کنند. کره‌ای‌ها با گسترش بخش ریخته‌گری می‌توانند در ساخت نسل بعدی فناوری‌ها مانند تراشه‌های ۵G، هوش مصنوعی و ماشین‌های خودران عملکرد بهتری داشته باشند.

سامسونگ نیمه‌رسانا

دکتر «کینام کیم»، نایب رئیس و مدیر بخش راه‌حل‌های دستگاه در سامسونگ الکترونیک گفته وضعیت بازار به گونه‌ای است که باید برای بلندمدت برنامه‌ریزی کرد:

«کل صنعت نیمه‌هادی در یک نقطه عطف قرار دارد و حالا زمان آن رسیده که طرحی برای سرمایه‌گذاری و استراتژی بلندمدت ترسیم کنیم. سامسونگ برای کسب و کار مموری، تجارتی که آن را رهبری‌ می‌کند، سرمایه‌گذاری گسترده برای حفظ جایگاهش انجام می‌دهد.»

سامسونگ شروع به تاسیس یک خط تولید جدید به نام «P3» در شهر «پیونگتائک» کره جنوبی کرده و انتظار می‌رود در نیمه دوم ۲۰۲۲ تکمیل شود. این خط تولید با جدیدترین فناوری‌ها می‌تواند DRAM با لیتوگرافی ۱۴ نانومتری و نیمه‌رساناهای منطقی ۵ نانومتری تولید کند.

با توجه به کمبود جهانی تراشه، چنین سرمایه‌گذاری‌هایی منطقی به نظر می‌رسد چرا که در آینده در اکثر دستگاه‌ها از چیپ استفاده خواهد شد. در کنار سامسونگ، TSMC هم سرمایه‌گذاری‌ها در این بخش را افزایش داده و می‌خواهد کارخانه‌های جدیدی برای تولید تراشه‌های مدرن با لیتوگرافی ۳ نانومتری تاسیس کند. اتحادیه اروپا هم برای کاهش وابستگی‌ به کشورها، می‌خواهد سرمایه‌گذاری در این صنعت را افزایش دهد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato