مایکروسافت آپدیت ماه می ویندوز ۱۰ را رسما منتشر کرد

مایکروسافت آپدیت ماه می ویندوز ۱۰ را رسما منتشر کرد

پس از ماه‌ها انتظار، مایکروسافت بروزرسانی ماه می ویندوز ۱۰ را با تمرکز بر بهبود فعالیت‌ کاربران دورکار رسما منتشر کرد. یکی از بزرگترین تغییرات آپدیت جدید پشتیبانی از چندین دوربین برای Windows Hello در یک دستگاه است. این قابلیت جدید خصوصا برای کاربران سرفیس که ممکن است بخواهند هنگام دورکاری به مانیتور با وب‌کم دیگری متصل شوند، مفید خواهد بود.

معمولا مایکروسافت در فصل بهار بروزرسانی بزرگ و اصلی خود را ارائه می‌دهد و در ادامه برای فصل پاییز نیز بروز رسانی جزئی دیگری را منتشر می‌کند. اما ظاهرا امسال ردموندی‌ها روال دیگری را در پیش گرفته‌اند. انتظار می‌رود بروزرسانی پاییز تغییرات بسیاری را به همراه داشته باشد. حال آنکه در بروزرسانی فصل بهار کاربران شاهد تغییرات چندانی نیستند.

برخی از ویژگی‌های نسخه بروزرسانی شده ویندوز ۱۰ نسخه ۲۱H1 عبارتند از:

  • پشتیبانی از چندین دوربین برای Windows Hello که کار را برای کاربران دورکار ساده‌تر می‌کند.
  • بهبود عملکرد Windows Defender Application Guard از جمله بهینه سازی سناریو زمان باز کردن سند.
  • بروز رسانی و بهبود کارایی سرویس WMI و GPSVC که مجددا به بهبود عملکرد فعالیت کاربران دورکار کمک می‌کند.

انتظار می‌رود آپدیت بعدی شامل آیکون‌های جدید سیستم، توسعه و بهبود File Explorer باشد. مایکروسافت به عنوان بخشی از برنامه تغییر طراحی ظاهری و بصری ویندوز، احتمالا در آپدیت بعدی تغییرات بیشتری را نیز ارائه خواهد داد. به علاوه به نظر می‌رسد این شرکت در بروزرسانی ماه اکتبر مشکل نمایش برخی برنامه‌ها در نمایشگرهای مختلف را نیز برطرف خواهد کرد و ویژگی Xbox Auto HDR را اضافه می‌کند. انتظار می‌رود در آپدیت بعدی حتی پشتیبانی صوتی بلوتوث نیز بهبود پیدا کند.

همان طور که گفته شد آپدیت ماه می ویندوز ۱۰ تغییرات جزئی به همراه دارد که حتی ممکن است برخی کاربران توجه چنین تغییراتی نشوند. کاربران می‌توانند بروز رسانی جدید را به راحتی و از طریق لینک موجود در وب سایت مایکروسافت آن را دانلود و نصب کنند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato