همه چیز درباره آیفون 13
وعده تازه ایلان ماسک: شتاب 1.1 ثانیه‌ای تسلا رودستر با پکیج اسپیس X

وعده تازه ایلان ماسک: شتاب 1.1 ثانیه‌ای تسلا رودستر با پکیج اسپیس X

مرد پر سر و صدای این روزهای جهان تکنولوژی و رمزارزهای دیجیتال اخیرا با انتشار توئیتی از شتاب ۱.۱ ثانیه‌ای نسل دوم تسلا رودستر در صورت سفارش پکیج SpaceX خبر داده است. آقای ماسک چنین شتاب دیوانه‌واری را شدید اما امن توصیف کرده؛ وی افزوده افرادی که دارای مشکلات جسمانی هستند، بهتر است مثل ترن هوایی، از تجربه کردن شتاب رودستر اجتناب کنند.

نسل دوم تسلا رودستر حدود سه سال پیش رونمایی شد. قرار بود این خودروی الکتریکی سال گذشته وارد بازار شود، اما وعده تسلا تحقق نیافت. حالا انتظار می‌رود این اتومبیل فوق سریع به عنوان مدل ۲۰۲۲ به فروش برسد. شاید بدانید این خودرو اینک در موزه خودرویی پترسن به نمایش گذاشته شده است.

گفته می‌شود تسلا از هوای سرد در پیشران‌های پکیج SpaceX استفاده می‌کند. این کار از طریق مخزن‌های پرفشار انجام خواهد شد، پیشران‌ها هم ظاهرا در پشت پلاک خودرو به حالت مخفی قرار خواهند گرفت.

این پیشران‌ها کمک خواهند کرد رودستر به سرعت‌های بالا دست پیدا کند. همانطور که قبلا به اطلاعتان رسانده‌ایم، بدون پکیج مورد بحث و در حالت استاندارد، تسلا رودستر در عرض ۱.۹ ثانیه سرعت خود را به ۶۰ مایل (۹۶ کیلومتر) در ساعت می‌رساند.

این تنها ویژگی منحصر بفرد تسلا رودستر نیست. ماسک ادعا کرده نسخه سه موتوره این خودرو با اتکا به باتری ۲۵۰ کیلووات ساعتی خود خواهد توانست تا ۶۲۰ مایل (حدود ۱۰۰۰ کیلومتر) مسافت را پشت سر بگذارد. در این نسخه یکی از موتورها روی محور جلو و دو موتور روی محور عقب نصب می‌شوند تا هر چهار چرخ رودستر محرک باشد.

در زمان رونمایی ماسک میزان گشتاور تولیدی پیشرانه رودستر را ۱۰ هزار نیوتن متر و شتاب صفر تا ۱۰۰ مایل (۱۶۰ کیلومتر) در ساعت را فقط ۴.۲ ثانیه اعلام کرده بود. این کارآفرین جنجالی تاکید داشت رودستر مسیر یک چهارم مایل را در زمان ۸.۸ ثانیه طی کرده و قادر است به نهایت سرعت ۲۵۰ مایل (۴۰۲ کیلومتر) در ساعت دست پیدا کند.

ناگفته نماند قیمت پایه رودستر در نسخه Founders Series که تنها هزار دستگاه از آن تولید خواهد شد، از ۲۰۰ هزار دلار شروع می‌شود. پس از این نسخه، ارزان‌ترین مدل ۲۵۰ هزار دلار قیمت خواهد داشت که البته باید گفت این رقم در مقایسه با قیمت سوپر اسپرت‌های چند میلیون دلاری که عمدتا از تسلا رودستر کند تر هستند٬‌ رقم ناچیزی به حساب می‌آید و عرضه این خودرو عملا ممکن است باعث رکود در بازار فروش خودروهای سوپر اسپرت گران قیمت شود.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato