همه چیز درباره آیفون 13
اپل Health قابلیت اشتراک‌گذاری اطلاعات سلامتی را فراهم خواهد کرد

اپل Health قابلیت اشتراک‌گذاری اطلاعات سلامتی را فراهم خواهد کرد

اپلیکیشن Apple Health در iOS 15 به قابلیت‌های جدید متنوعی مجهز می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توانیم به ویژگی اشتراک‌گذاری اطلاعات با پزشک و اعضای خانواده یا دریافت نوتیفیکیشن آنی پیرامون سلامت فرد اشاره کنیم.

اپل در کنفرانس توسعه‌دهندگان ۲۰۲۱ خود از ویژگی‌هایی برای اپ سلامت رونمایی کرد. این شرکت گفت تمام اطلاعات کاربران در این اپلیکیشن رمزنگاری می‌شود تا حتی کوپرتینویی‌ها هم به آن‌ها دسترسی نداشته باشند. قابلیت Sharing به نحوی طراحی شده تا اطلاعاتی مثل داده‌های خواب یا فعالیت‌های بدنی را که ممکن است از خاطرتان برود، به‌راحتی در اختیار پزشک قرار دهید.

این ویژگی از سوی دیگر می‌تواند به‌خصوص برای کسانی مفید باشد که از اعضای سالمند خانواده مراقبت می‌کنند و به این داده‌ها نیاز دارند. اپل همچنین سه قابلیت دیگر را به اپ Health اضافه می‌کند که شامل Walking Steadiness ،Trends و توضیحات بیشتر درباره آزمایش‌ها است.

Walking Steadiness تغییرات به وجود آمده در نحوه گام برداشتن و تعادل کاربر را ردیابی می‌کند تا خطر افتادن فرد را ارزیابی نماید. در صورتی که اپ Health چنین خطری را شناسایی کند، آن را از طریق نوتیفیکیشن به اطلاع می‌رساند.

در iOS 15 همچنین قابلیتی به نام Trends اضافه می‌شود که می‌تواند در داده‌های سلامت شما الگوهای بلند مدت از جمله تغییر در تحرک یا فیزیولوژی را شناسایی کرده و به شکل بهتری اهدافتان را ارزیابی کند. به‌علاوه، در این نسخه اطلاعات بیشتری درباره داده‌های آزمایشگاهی ارائه می‌شود تا مثلا با اصطلاحات مهم و خطراتی که در معرض سلامتی‌تان قرار دارند بیشتر آشنا شوید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato