ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اپل در iOS 15 کنترلر بازی مجازی جدیدی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد

اپل در کنفرانس WWDC 2021 قابلیت‌های زیادی برای iOS 15 معرفی کرد. یکی از این قابلیت‌ها به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد به‌راحتی از کنترلر مجازی بازی‌ها استفاده کنند و دیگری، امکان درگ و دراپ متن و ...

اپل در کنفرانس WWDC 2021 قابلیت‌های زیادی برای iOS 15 معرفی کرد. یکی از این قابلیت‌ها به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد به‌راحتی از کنترلر مجازی بازی‌ها استفاده کنند و دیگری، امکان درگ و دراپ متن و تصویر بین اپلیکیشن‌های مختلف را فراهم می‌کند.

اپل در خلال پنل Platforms State of Union در کنفرانس توسعه‌دهندگان خود از API جدیدی برای iOS 15 و iPadOS 15 رونمایی کرد که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد با چند خط کد ساده برای بازی‌های خود از کنترلر مجازی روی صفحه استفاده کنند.

در حال حاضر هم بسیاری از بازی‌های آیفون و آیپد کنترلرهای مجازی دارند، ولی این کنترلر جدید به‌راحتی از طریق چند خط کد به بازی‌ها اضافه می‌شود. اپل می‌گوید این کنترلر را می‌توان به اشکال گوناگون طراحی کرد و دکمه‌های آن را مطابق سلیقه در نقاط مختلف صفحه قرار داد.

یکی از مهندسان اپل به‌نام «نت براون» می‌گوید: «کنترلرهای روی صفحه آیفون و آیپد بسیار جذاب به نظر می‌رسند. آن‌ها با دقت زیاد برای دستانی با اندازه‌های مختلف طراحی شده‌اند، واکنش‌پذیری خوبی دارند و احساس خوبی منتقل می‌کنند.»

قابلیتی دیگری که در WWDC 2021 برای iOS 15 معرفی شد، ویژگی کوچکی در زمینه درگ و دراپ تصاویر، متون، فایل‌ها و سایر آیتم‌های سیستم است. «فدریکو ویتیچی»، سردبیر وب‌سایت MacStories با انتشار ویدیوی زیر عملکرد جدید درگ و دراپ در iOS 15 را به نمایش گذاشته است:

قابلیت جابه‌جایی آیتم بین اپلیکیشن‌ها از سال ۲۰۱۷ در آیپد وجود داشت و حالا اپل سرانجام آن را به iOS 15 آورده است. البته باید گفت که این جابه‌جایی همواره از فایل‌ها یک کپی می‌سازد و آن‌ها را از محل اولیه حذف نمی‌کند.

برای انجام عمل درگ و دراپ در iOS 15 کافیست انگشت خود را روی تصویر، متن یا فایل گذاشته و بدون رها کردن انگشت اول، با یک انگشت دیگر از اپ مبدا خارج شده و به اپ مقصد بروید. سپس آیتم را در جای موردنظر رها کنید. تا زمانی که انگشت خود را روی محتوای مدنظر نگه داشته‌اید، محتوا همراه شما باقی می‌ماند و بین اپ‌های مختلف جابه‌جا می‌شود.

در بسیاری از اپلیکیشن‌ها می‌توانید علاوه بر آیتمی که با انگشت اول برداشته‌اید، یک آیتم دیگر را با یک انگشت دیگر بلند کنید. با این کار هر دو آیتم روی هم قرار می‌گیرند و به‌صورت پشته در می‌آیند. آن‌گاه می‌توانید همه آیتم‌ها را به‌صورت گروهی به اپ مقصد ببرید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی