کاربران از ناهمترازی و کج بودن نمایشگر آی‌مک M1 اپل خبر می‌دهند

کاربران از ناهمترازی و کج بودن نمایشگر آی‌مک M1 اپل خبر می‌دهند

برخی از آی‌مک‌های M1 اپل ظاهرا از نظر ساخت دارای مشکلی هستند که موجب شده نمایشگر کج روی پایه قرار گرفته باشد. گزارش منابع مختلف نشان می‌دهد که نمایشگر آی‌مک در برخی نمونه‌ها در دو طرف پایه کاملا تراز نیست، یعنی یک سمت آن کمی پایین‌تر از سمت دیگر است.

یوتیوبری به نام iPhonedo اخیرا ویدیویی درباره آی‌مک M1 منتشر کرده که در آن کج بودن دستگاه خود را نشان می‌دهد. او با اندازه‌گیری فاصله سمت چپ و راست نمایشگر آی‌مک می‌گوید یک سمت ۷۶ میلی‌متر با سطح میز فاصله دارد در حالی که فاصله سمت مقابل ۸۰ میلی‌متر است.

کاربر دیگری در انجمن گفتگوی اپل از اختلاف ۱ میلی‌متری میان تراز سمت راست و چپ آی‌مک خود خبر داده است. همچنین فرد سومی در وب‌سایت ردیت می‌گوید پس از تماشای ویدیوی iPhonedo متوجه شده که آی‌مک او هم این مشکل را دارد. او مدعی است که دستگاهش به اندازه این یوتیوبر کج نیست، ولی ابراز تاسف کرده که شرکتی مثل اپل در فرآیند ساخت محصول متوجه این ناهمترازی نشده است.

حتی وب‌سایت MacRumors هم می‌گوید دستگاهی که برای آزمایش تهیه کرده، مشکل کج بودن نمایشگر دارد. تصویربردار این وب‌سایت مدعی است که در همان ابتدا متوجه این مسئله شده بود و فکر می‌کرد ایراد از میزی باشد که آی‌مک روی آن قرار گرفته، ولی حالا به نظر می‌رسد که وضعیت ساخت خود دستگاه مشکل دارد.

نمایشگر آی‌مک M1 با هفت پیچ به پایه آن وصل شده و خود کاربر نمی‌تواند این مشکل را حل کند. با این حساب، اپل ممکن است به کاربران اجازه دهد تا حتی دو هفته بعد از خرید امکان پس فرستادن آی‌مک‌های معیوب را داشته باشند، ولی در حال حاضر نمی‌توان گفت که این مشکل چقدر شایع است و چند نفر از کاربران را درگیر کرده. اپل هنوز به این گزارش‌ها واکنشی نشان نداده است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato