منصوری گرونوس معرفی شد؛ تبدیل مرسدس AMG G63 به هیولای زرد ۸۵۰ اسب بخاری

منصوری گرونوس معرفی شد؛ تبدیل مرسدس AMG G63 به هیولای زرد ۸۵۰ اسب بخاری

منصوری گرونوس معرفی شد؛ تبدیل مرسدس AMG G63 به هیولای زرد ۸۵۰ اسب بخاری

منصوری که روزهای شلوغی را سپری می‌کند، از یک پروژه جذاب دیگر رونمایی کرد. این پروژه گرونوس (Gronos) نام دارد و روی شاسی‌بلند نمادین مرسدس بنز یعنی G کلاس اجرا شده است. به لطف تغییرات فراوان ظاهری، داخلی و فنی، گرونوس حالا بسیار خاص‌تر و متمایز از یک G کلاس معمولی دیده می‌شود. کیت هیجان‌انگیز اختصاصی و رنگ زرد موزی اصلی‌ترین شاخصه‌‌های ظاهری این پروژه هستند.

گرونوس بر مبنای AMG G63 توسعه یافته و طبق رسم دیرینه منصوری از فیبرکربن به‌طور گسترده در آن استفاده شده است. در نمای روبرو سپر استاندارد با سپری جدید که دو چراغ LED روشنایی در روز دوقلو را در خود دارد، جایگزین شده؛ کاپوت هم جای خود را به نمونه فیبرکربنی داده تا تضاد زیبایی را با رنگ زرد بدنه ایجاد کند.

در این نما بازنگری‌هایی در جلوپنجره نیز صورت گرفته و خبری از لوگوی مرسدس نیست، چرا که منصوری لوگوی اختصاصی خود را به جای آن نصب کرده است. در بالای شیشه جلو هم دو نورافکن عریض به چشم می‌خورد.

منصوری گرونوس

برآمدگی بسیار زیاد گلگیرها دیگر تغییر بارز است که گرونوس را عضلانی‌تر و قدرتمندتر از G63 استاندارد نشان می‌دهد. رینگ‌های بزرگ تماما مشکی، رکاب فیبرکربنی، شکاف‌های حاضر در پشت گلگیرها و قاب فیبرکربنی آینه‌ها از ویژگی‌های قابل ذکر منصوری گرونوس در نمای جانبی هستند.

منصوری گرونوس

در نمای عقب، اسپویلر بزرگ سقفی و پوشش فیبرکربنی چرخ زاپاس را می‌توان اصلی‌ترین تفاوت‌های گرونوس با G63 دانست. البته سپر نیز با نمونه‌ای جدید تعویض شده است. در این بخش توجه منصوری به جزئیات پوشش چرخ زاپاس ستودنی است.

درست مثل بدنه، در داخل کابین هم شاهد ترکیب هنرمندانه دو رنگ زرد و مشکی هستیم. طبق انتظار، منصوری جای جای کابین را با چرم و فیبرکربن تزئین کرده و هر قسمتی را که نگاه کنید، این دو ماده را به وفور خواهید دید.

منصوری ظاهرا از خروجی موتور AMG G63 چندان رضایت نداشته و با اعمال تغییراتی قدرت این موتور ۴ لیتری توئین توربوی V8 را به ۸۵۰ اسب بخار و گشتاور آن را به ۱۰۰۰ نیوتن متر رسانده است! با اتکا به این افزایش قابل توجه خروجی، گرونوس صفر تا صد را در عرض ۳.۵ ثانیه محقق می‌کند که در مقایسه با G63 یک ثانیه سریع‌تر است. این شاسی‌بلند ارتقا یافته توانایی دستیابی به حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت را دارد که آن هم در مقایسه با G63 ده واحد بیشتر است.

به گفته منصوری تنها ۱۰ دستگاه از گرونوس برای مشتریان متمول آماده می‌شود. درباره قیمت این پروژه هیجان‌انگیز حرفی به میان نیامده، اما مسلما رقم نهایی بسیار بیشتر از ۱۵۶,۴۵۰ دلاری خواهد بود که مرسدس برای AMG G63 استاندارد طلب می‌کند!

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل