ضربه دیگری به هواوی؛ دادگاه سوئد حکم ممنوعیت فروش تجهیزات ۵G چینی‌ها را صادر کرد

ضربه دیگری به هواوی؛ دادگاه سوئد حکم ممنوعیت فروش تجهیزات ۵G چینی‌ها را صادر کرد

ضربه دیگری به هواوی؛ دادگاه سوئد حکم ممنوعیت فروش تجهیزات ۵G چینی‌ها را صادر کرد

در حالی که هواوی سعی دارد وارد بازار اروپا شود، دادگاه سوئد حکم ممنوعیت فروش تجهیزات شبکه ۵G هواوی را در این کشور صادر کرد و امید چینی‌ها برای ورود به بازار سوئد را ناکام گذاشت.

پس از اینکه ایالات متحده دسترسی تولید کننده چینی را به تامین‌کنندگان و شرکت‌های نیمه‌هادی آمریکایی ممنوع کرد، هواوی با چندین پرونده قضایی دیگر درگیر بوده و اکنون دادگاه سوئد نیز فروش تجهیزات ۵G این شرکت را ممنوع کرده است. این خبر در حالی منتشر می‌شود که شرکت چینی از دادگاه سوئد برای ممنوعیت به وجود آمده توسط رگولاتوری آن کشور به دلیل نگرانی‌های امنیتی درخواست تجدید نظر کرده بود و این دومین فرجام‌خواهی آن‌ها بود که بی‌نتیجه ماند.

هواوی

حکم دادگاه سوئد به دلیل ضرورت حفظ امنیت این کشور تایید شده است و از اهمیت بالایی نیز برخوردار است و لازم‌الاجرا خواهد بود.  البته کمی همبعید بود که پس از نادیده گرفته شدن اولین فرجام‌خواهی هواوی، مجددا این شرکت بتواند موفق به جلب نظر دادگاه شود.

هرچند چینی‌ها هنوز مصر هستند از حقوق خود دفاع کنند و چنین اتهاماتی را نادرست می‌دانند. این شرکت شک و تردید‌های نادرستی را که در مورد آنها مطرح می‌شود، ناعادلانه قلمداد می‌کنند. غول فناوری چینی ظاهرا از تغییر حکم ناامید نشده و همچنان بازارهای قانونی دیگری را نیز دنبال می‌کند.

سوئد تنها کشور اروپایی نیست که اجازه استفاده از تجهیزات ۵G شرکت هواوی را ممنوع کرده است. با این حال شرکت چینی امیدوار بود تا درخواست تجدیدنظر آن‌ها منجر به لغو تصمیم دادگاه سوئد برای ممنوعیت حضور این شرکت شود. هواوی همچنان رهبر جهانی فناوری ۵G محسوب می‌شود اما هنوز نتوانسته است خود را از شک و تردیدها و اتهامات وارده مبری کند.

هواوی هم اکنون در حال بررسی نظرات دادگاه و مشخص کردن پاسخ‌های مقتضی به آن است تا ببیند آیا می‌تواند برای محافظت از منافع قانونی خود، اقدام کند یا خیر. تولیدکننده چینی می‌گوید که مایل است تا با نهاد نظارتی و سایر ذینفعان همکاری داشته باشد تا هر گونه نگرانی امنیتی که منجر به تحریم این شرکت می‌شود را کاهش دهد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل