ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

نصب ویندوز ۱۱ نیازمند حساب کاربری مایکروسافت و اتصال اینترنت خواهد بود

مایکروسافت اعلام کرده که برای نصب و اجرای ویندوز ۱۱ برای اولین‌بار نیاز به اکانت مایکروسافت و اتصال اینترنت ضروری است. آپدیت به نسخه جدید از پاییز برای دارندگان ویندوز ۱۰ ممکن می‌شود. ویندوز ۱۱ ...

امیر امام جمعه
نوشته شده توسط امیر امام جمعه | ۴ تیر ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۰

مایکروسافت اعلام کرده که برای نصب و اجرای ویندوز ۱۱ برای اولین‌بار نیاز به اکانت مایکروسافت و اتصال اینترنت ضروری است. آپدیت به نسخه جدید از پاییز برای دارندگان ویندوز ۱۰ ممکن می‌شود.

ویندوز ۱۱ جدیدترین سیستم‌عامل مایکروسافت است که طی مراسمی به صورت رسمی همراه با قابلیت‌های جدید، معرفی شد. مایکروسافت حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب آن را اعلام کرده است و خبر از نیاز به حساب کاربری و اتصال اینترنت برای نصب ویندوز ۱۱ نسخه هوم داده است.

نسخه‌های قبلی ویندوز نیازی به حساب کاربری مایکروسافت هنگام نصب نداشتند و کاربران می‌توانستند با ساخت یک حساب کاربری محلی، روند نصب را ادامه بدهند. البته مایکروسافت ترجیح می‌داد که کاربران از اکانت آنلاین خود استفاده کنند و گزینه مرتبط با ساخت حساب کاربری محلی را کمی دور از دسترس قرار داده بود. 

نیاز به اتصال اینترنت برای نصب ویندوز ۱۱ نیز با توجه به ماهیت آن قابل توجیه است، زیرا در واقع آپدیتی برای ویندوز ۱۰ به شمار می‌رود و بسیاری از کاربران از چنین طریقی اقدام به دریافت آن خواهند کرد. کاربران قبل از شروع فرایند نصب باید از داشتن حداقل فضای خالی مورد نیاز برای دریافت و استخراج فایل‌های آپدیت مطمئن شوند. همچنین توجه به حداقل سخت‌افزار اعلام شده از سوی مایکروسافت برای اجرای ویندوز ۱۱ هم مهم است.

سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز ۱۱ شامل پردازنده دو هسته ۶۴ بیتی با حداقل فرکانس یک گیگاهرتز، ۴ گیگابایت حافظه رم و ۶۴ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی خواهد بود. آپدیت به نسخه جدید برای دارندگان ویندوز ۱۰ رایگان خواهد بود. طبقه بیانیه رسمی مایکروسافت، اتصال به اینترنت برای دریافت آپدیت‌ها و دسترسی به برخی قابلیت‌ها برای تمامی نسخه‌های ویندوز ۱۱ ضروری است. همچنین بدون حساب کاربری مایکروسافت نمی‌توان به بعضی از ویژگی‌ها دست پیدا کرد. تغییر ویندوز نسخه هوم به حالت S نیز نیاز به اینترنت دارد. 

عدم پشتیبانی از پردازنده‌های ۳۲ بیتی یکی از بزرگ‌ترین تغییرات صورت گرفته در ویندوز ۱۱ نسبت به نسل‌های قبلی محسوب می‌شود. کاربران می‌توانند جدیدترین سیستم‌عامل مایکروسافت را از پاییز به صورت آپدیتی برای ویندوز ۱۰ دریافت کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • molavy
    molavy | ۴ تیر ۱۴۰۰

    زارت
    همین میشه یک تیر به قلب ویندوز
    باید رفت سراغ جایگزین هاش

مطالب پیشنهادی