مایکروسافت از احتمال پشتیبانی ویندوز ۱۱ از پردازنده‌های نسل هفتم اینتل خبر داد

مایکروسافت از احتمال پشتیبانی ویندوز ۱۱ از پردازنده‌های نسل هفتم اینتل خبر داد

مایکروسافت از احتمال پشتیبانی ویندوز ۱۱ از پردازنده‌های نسل هفتم اینتل خبر داد

از زمان معرفی ویندوز ۱۱ مشخص شد که حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای این نسخه ارتقای زیادی پیدا کرده است. ابتدا اعلام شده بود که پردازنده‌های اینتل از نسل هشتم به بعد و پردازنده‌های AMD از رایزن ۳۰۰۰ به بعد می‌توانند از ویندوز ۱۱ استفاده کنند. اما حالا مایکروسافت اعلام کرده که احتمالا پشتیبانی از نسل هفتم پردازنده‌های اینتل و AMD Zen 1 را به ویندوز ۱۱ اضافه خواهد کرد.

این غول ردموندی اخیرا در پستی در وبلاگ خود توضیحاتی را درباره حداقل سیستم مورد نیاز برای ویندوز ۱۱ ارائه کرده است. مایکروسافت می‌گوید ویندوز ۱۱ مجموعه‌ای از قابلیت‌هاست که برای دستیابی به آن‌ها به تراشه‌های پیشرفته نیاز دارد. این شرکت می‌گوید پردازنده‌های نسل ششم اینتل و قدیمی‌تر و پردازنده‌های ماقبل AMD Zen صلاحیت لازم برای اجرای ویندوز ۱۱ را ندارند. اما شاید شرایط برای پشتیبانی از پردازنده‌های نسل هفتم اینتل و AMD Zen 1 فراهم شود. این شرکت قرار است پردازنده‌های یاد شده را با اینسایدرها آزمایش کند.

مایکروسافت در وبلاگ خود می‌گوید: «همزمان با انتشار ویندوز برای اینسایدرها و شرکای تولیدکننده سخت‌افزاری‌مان، آزمایش می‌کنیم تا ببینیم اجرای ویندوز ۱۱ روی پردازنده‌های نسل هفتم اینتل و AMD Zen 1 مطلوب خواهد بود یا خیر. اطلاعات و نتایج مربوط به این آزمایش‌ها در آینده با شما به اشتراک گذاشته می‌شود.»

ویندوز ۱۱ به تراشه TPM 2.0 نیاز دارد ولی این تراشه تنها پیش‌نیاز نصب نسخه بعدی ویندوز نیست. پردازنده مرکزی سیستم هم باید از مدل جدید درایورهای ویندوز برخوردار باشد. به همین دلیل است که حداقل سیستم مورد نیاز برای ویندوز ۱۱ در زمان عرضه با حداقل سیستم مورد نیاز برای آزمایش اینسایدرها یکسان نیست.

به عبارت دیگر با یک کامپیوتر مجهز به پردازنده نسل هفتم اینتل مثل سرفیس استودیو ۲ می‌توانید در برنامه اینسایدرها وارد شوید، ولی ممکن است نتوانید نسخه نهایی ویندوز ۱۱ را نصب کنید. افزون بر این، مایکروسافت اعلام کرده که نرم‌افزار PC Health Check را از دسترس خارج می‌کند و با ایجاد بهینه‌سازی‌هایی دوباره آن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا اطلاعات مفیدتری درباره پشتیبانی سیستم از ویندوز ۱۱ دریافت کنند. ردموندی‌ها اخیرا اولین پیش نمایش ویندوز ۱۱ را هم منتشر کرده‌اند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل