قایق 2250 اسب بخاری مرسدس AMG و سیگارت ریسینگ معرفی شد

قایق 2250 اسب بخاری مرسدس AMG و سیگارت ریسینگ معرفی شد

قایق 2250 اسب بخاری مرسدس AMG و سیگارت ریسینگ معرفی شد

کمپانی مرسدس AMG و شرکت قایق‌سازی سیگارت ریسینگ (Cigarette Racing) که مقر آن در فلوریدا قرار دارد، به مناسبت سیزدهمین سالگرد همکاری خود، از یک قایق جذاب و منحصر بفرد رونمایی کردند. این قایق تندرو Nighthawk AMG Black Series نامگذاری شده و در خلق آن طراحان از AMG GT Black Series الهام گرفته‌اند.

شاید همکاری مرسدس AMG و سیگارت ریسینگ عجیب و غیرعادی به نظر برسد، اما باید گفت محصولات شرکت آمریکایی درست مثل تولیدات طرف آلمانی لوکس، پیشرفته، سریع و گران‌قیمت هستند و از لحاظ این فاکتورها، آن دو را می‌توان مشابه هم دانست!

قایق تندرو و لوکس Nighthawk AMG Black Series بر مبنای فاکتورهای فوق طراحی و تولید شده و در بین رقبا کاملا متمایز و خاص دیده می‌شود. این قایق زیبا ۴۱ فوت (۱۲.۴۹ متر) طول دارد و بدنه آن برای عملکرد بهتر روی آب، بصورت چند طبقه یا پلکانی طراحی شده است.

محصول مشترک مرسدس AMG و سیگارت ریسینگ دارای عرشه اختصاصی سرنشینان بوده و برای جلوگیری از افزایش وزن، سقف آن از فیبر کربن ساخته شده است. این قایق هیجان‌انگیز نیروی خود را از پنج موتور ۴.۶ لیتری V8 که توسط شرکت مرکوری ریسینگ (Mercury Racing) تولید شده، دریافت می‌کند. این موتورها در مجموع ۲,۲۵۰ اسب بخار قدرت دارند و از طریق دو اهرم کنترل می‌شوند.

به گفته سیگارت ریسینگ، Nighthawk AMG Black Series قادر است به نهایت سرعت ۹۰ مایل (۱۴۴ کیلومتر) در ساعت دست پیدا کند. برای مقایسه بد نیست اشاره کنیم این رقم ۱۱۲ مایل یا ۱۸۰ کیلومتر پایین‌تر از حداکثر سرعت خودروی GT Black Series با موتور ۷۲۰ اسب بخاری است.

امکان حمل ۱۰ سرنشین و سه نمایشگر گارمین ۸۶۱۷ برای ارائه اطلاعات مختلف در رابطه با شرایط قایق و آب‌های پیش رو از دیگر مشخصات قابل ذکر محصول مشترک مرسدس AMG و سیگارت ریسینگ هستند.

نکته جالب اینکه با تصمیمات اتخاذ شده، فقط یک دستگاه از Nighthawk AMG Black Series روی کره خاکی موجود خواهد بود و آن هم از قبل مشتری خود را پیدا کرده است! در رابطه با قیمت این قایق دو رگه حرفی به میان نیامده، اما احتمالا رقم پرداختی برای آن ۷ رقمی است. ناگفته نماند GT Black Series در آمریکا با قیمت ۳۲۶,۰۵۰ دلار به فروش می‌رسد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل