فراخوان پورشه تایکان قطعی شد؛ علت خاموش شدن ناگهانی خودرو

فراخوان پورشه تایکان قطعی شد؛ علت خاموش شدن ناگهانی خودرو

کمپانی آلمانی پورشه برای اولین مدل برقی خود یعنی تایکان، فراخوان صادر می‌کند. این فراخوان در یک مشکل نرم‌افزاری که باعث می‌شود در برخی شرایط معین موتور خاموش گردد، ریشه دارد. برای حل این مشکل، پورشه آپدیتی نرم‌افزاری تدارک دیده که با انجام آن تغییراتی در ECU و عملکرد قطعات الکترونیکی کنترل کننده جریان نیرو اعمال می‌شود.

آنطور که پورشه به سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های ایالات متحده (موسوم به NHTSA) گزارش کرده، فراخوان جدید شامل مدل‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ می‎‌شود. به گفته ژرمن‌ها آپدیت نرم‌افزاری مذکور آماده‌سازی شده و مدل‌های جدید تولیدی به آن مجهز هستند، ضمن اینکه شماری از مشتریان این آپدیت را دریافت کرده‌اند.

پورشه افزوده مدل‌هایی از تایکان که اینک در نمایندگی‌های فروش هستند، قبل از تحویل به مشتریان آپدیت خواهند شد. آن دسته از مالکینی هم که دارای مدل‌های مشمول هستند، به طرق مختلف در جریان فراخوان قرار خواهند گرفت.

بلومبرگ از قول منابعی که خواسته نامشان فاش نشود، گزارش کرده پورشه در روزهای آتی فراخوان خود را به صورت رسمی رسانه‌ای می‌کند. این فراخوان پس از آن در دستور کار قرار گرفت که NHTSA در تحقیقات خود در ماه می، به قطع ناگهانی نیرو پی برد.

porsche-taycan-4s (9)

در آن مقطع زمانی NHTSA اعلام کرده بود تحقیقات از ۱۲,۱۴۶ دستگاه تایکان نشان می‌دهد موقع رانندگی با این خودرو، هر آن و در هر سرعتی این احتمال وجود دارد که موتور بدون اخطار دادن به راننده خاموش شود. جالب اینکه پورشه هم در پاسخ گفته بود تعداد تایکان‌های فروخته شده در ایالات متحده این تعداد نیست!

گفتنی است به غیر از پورشه، قبلا شرکت پولستار نیز به علت مشکلی مشابه، برای مدل ۲ فراخوان صادر کرده است. تسلا نیز چندی پیش به خاطر نقص در کروز کنترل برای ۲۸۵ هزار دستگاه از محصولاتش در چین فراخوان داد. البته تسلا با ارائه آپدیت نرم‌افزاری از راه دور توانست مشکلات مدل‌های مشمول را برطرف کند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato