تیک تاک به اولین اپ غیر فیسبوکی با دانلود بیش از ۳ میلیارد بار در دنیا تبدیل شد

تیک تاک به اولین اپ غیر فیسبوکی با دانلود بیش از ۳ میلیارد بار در دنیا تبدیل شد

تیک تاک به اولین اپ غیر فیسبوکی با دانلود بیش از ۳ میلیارد بار در دنیا تبدیل شد

اپلیکیشن تیک تاک موفقیت بزرگی برای شرکت بایت‌دنس بوده و آمار دانلود آن در شرایط همه‌گیری جهانی ویروس کرونا از مرز ۳ میلیارد عبور کرده است. این برنامه حالا پس از اپ‌های شرکت فیسبوک اولین اپلیکیشنی است که مرز ۳ میلیارد دانلود را پشت سر می‌گذارد.

به گزارش شرکت تحقیقاتی Sensor Tower، علی‌رغم تمام تهدیدهای دولت آمریکا و حذف از بازار هند، تیک تاک همچنان طرفداران بسیار زیادی دارد و محبوبیت آن در سایر نقاط دنیا در حال افزایش است. این برنامه در نیمه نخست ۲۰۲۱ پردانلودترین اپلیکیشن غیربازی در سطح جهان بوده که برای اولین بار روی ۳۸۳ میلیون دستگاه نصب شده است. کاربران در فصل دوم ۲۰۲۱ حدود ۹۱۹ میلیون دلار در این اپ هزینه کرده‌اند.

«سنسور تاور» می‌گوید تیک تاک پنجمین اپلیکیشن غیربازی است که به باشگاه ۳ میلیاردی‌ها ملحق می‌شود. این باشگاه قبلا به‌صورت انحصاری در اختیار اپلیکیشن‌های فیسبوک شامل خود فیسبوک، فیسبوک مسنجر، واتس‌اپ و اینستاگرام بود. حالا مجموع درآمد تیک تاک از ۲.۵ میلیارد دلار گذشته، در حالی که از ژانویه سال ۲۰۱۴ فقط ۱۶ برنامه غیربازی توانسته بودند بیش از ۱ میلیارد دلار درآمد کسب کنند و فقط ۵ مورد از آن‌ها بیش از ۲.۵ میلیارد دلار درآمد داشتند. این برنامه‌ها شامل نتفلیکس، یوتیوب، تنسنت ویدیو و تیندر است.

با وجود این که رقبایی مثل اینستاگرام قابلیت‌های اصلی تیک تاک را در اپلیکیشن‌های خود پیاده‌سازی کرده‌اند، ولی این برنامه چینی هنوز به موفقیت خود ادامه می‌دهد. اینستاگرام با سرویس Reels نتوانست همان بلایی را سر تیک تاک بیاورد که با استوری‌ها سر اسنپ‌چت آورد. یوتیوب هم سرویسی به نام یوتیوب Shorts دارد که اخیرا فاز عرضه جهانی آن آغاز شده است.

سنسور تاور می‌گوید بایت‌دنس بدون شک به نوآوری و ارائه قابلیت‌های بیشتر و جذاب‌تر ادامه می‌دهد و بستری را برای تولیدکنندگان محتوا فراهم خواهد کرد تا آن‌ها نیازی به ترک این برنامه و آزمایش سایر پلتفرم‌ها پیدا نکنند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل