ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

سطح آنتی‌بادی می‌تواند تا ۹ ماه بعد از ابتلا به ویروس کرونا بالا باقی بماند

آزمایش ساکنان یکی از شهرهای ایتالیا نشان می‌دهد که سطح آنتی‌بادی پس از ۹ ماه از ابتلا به ویروس کرونا همچنان بالا باقی مانده است. این آزمایش‌ها نشان داده که تفاوت چندانی میان افرادی که ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۸ تیر ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۰

آزمایش ساکنان یکی از شهرهای ایتالیا نشان می‌دهد که سطح آنتی‌بادی پس از ۹ ماه از ابتلا به ویروس کرونا همچنان بالا باقی مانده است. این آزمایش‌ها نشان داده که تفاوت چندانی میان افرادی که قبلا کرونا علامت‌دار گرفته بودند و کسانی که بی‌علامت به این بیماری مبتلا شده بودند، وجود ندارد.

محققان دانشگاه «پادووا» و «ایمپریال کالج لندن» در ماه فوریه و مارس ۲۰۲۰ از بیش از ۸۵ درصد اهالی کومونه «وو» در ایتالیا آزمایش کرونا گرفتند و دوباره در ماه مه و نوامبر ۲۰۲۰ به سراغ آن‌ها رفتند تا سطح آنتی‌بادی بدنشان را اندازه‌گیری کنند. نتایج این تحقیقات که در مجله Nature Communications منتشر شده، نشان می‌دهد که ۹۸.۸ درصد افرادی که قبلا مبتلا شده بودند، در ماه نوامبر هم سطح قابل تشخیصی از آنتی‌بادی در بدنشان وجود داشته است.

پژوهشگران در این تحقیقات با سه روش سطح آنتی‌بادی را اندازه گرفتند و متوجه شدند که اگرچه در بازه زمانی ماه مه تا نوامبر افت آنتی‌بادی دیده می‌شود، ولی این میزان بسته به روش اندازه‌گیری متفاوت است. آن‌ها می‌گویند میزان آنتی‌بادی حتی در برخی افراد بیشتر شده چون دوباره کرونا گرفته‌اند.

دکتر «ایلاریا دوریگاتی» و «عبدول لطیف جمیل» می‌گویند: «هیچ مدرکی مبنی بر وجود تفاوت قابل توجه در سطح آنتی‌بادی کسانی که کرونای علامت‌دار و بی‌علامت گرفته‌اند، دیده نشده است؛ یعنی توان واکنش ایمنی به علائم و وخامت عفونت بستگی ندارد.»

محققان اظهار داشتند که در مطالعات آن‌ها احتمال ابتلا به ویروس کرونا در خارج از اعضای خانواده ۲.۲ درصد اندازه‌گیری شده، احتمال ابتلا از افراد خانواده ۲۶ درصد است، و ۷۹ درصد سرایت‌های ویروس از طریق ۲۰ درصد مبتلایانی انجام می‌شود که بدترین شرایط ابتلا را دارند.

پروفسور «آندرئا کریسانتی» می‌گوید: «تحقیقات ما نشان می‌دهند که اگر تست‌گیری‌های گسترده انجام نشود، ردیابی دستی ارتباطات مردم، یعنی جستجو به دنبال کسانی که با فرد مبتلا در ارتباط بوده‌اند اثر محدودی بر کنترل همه‌گیری دارد.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی