ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مدیرعامل توانیر: یک میلیارد تومان پاداش بابت گزارش‌ مراکز استخراج رمزارز پرداخت کرده‌ایم

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان این که تا کنون 200 هزار دستگاه ماینر غیرمجاز در کشور شناسایی شده است اعلام کرد یک میلیارد تومان پاداش بابت گزارش‌های مردمی از مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز، پرداخت کرده‌ایم. ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۸ تیر ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۵

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان این که تا کنون 200 هزار دستگاه ماینر غیرمجاز در کشور شناسایی شده است اعلام کرد یک میلیارد تومان پاداش بابت گزارش‌های مردمی از مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز، پرداخت کرده‌ایم.

«محمدحسن متولی زاده» در مراسم بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مرکز راهبردی و پایش صنعت برق، به شناسایی 200 هزار دستگاه ماینر غیر مجاز در کشور اشاره کرد و گفت:

«برق مصرفی این دستگاه‌ها، معادل 800 مگاوات ظرفیت نیروگاهی است که در بخش‌های مختلف خانگی، صنعتی و دیگر مراکز نصب شده بودند. این ماینرها با کمک دستگاه‌های قضایی، اطلاعاتی و گزارشات مردمی شناسایی و ضبط شدند که علاوه بر جرایم سنگین حداقل تا پایان سال بازگشت داده نمی‌شوند.»

پاداش استخراج رمزارز

به گفته وی 27 درصد از این تعداد کشفیات با گزارش‌های مردمی شناسایی و ضبط شده است. در همین راستا نیز تاکنون یک میلیارد تومان پاداش به گزارش‌های مردمی و افرادی که مراکز غیر مجاز رمزارز را معرفی کرده اند پرداخت شده است.

شرکت برق از سال گذشته وعده داده بود افراد با معرفی مراکز غیر مجاز استخراج رمزارزها تا ۲۰ میلیون تومان جایزه دریافت خواهند کرد.

«مصطفی رجبی مشهدی»، سخنگوی صنعت برق پیش‌تر اعلام کرده بود با توجه به این که ممکن است تعداد زیادی از فعالان غیرمجاز رمزارزها در بخش خانگی شبکه توزیع برق فعالیت و به شبکه خانگی و تجهیزات هموطنان آسیب وارد کنند، مشارکت مردم در شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمزارزها در کشور را یکی از بهترین و عملیاتی‌ترین شیوه‌های ممکن دانسته بود. او همچنین تاکید داشت اطلاعات هم‌وطنانی که گزارش مراکز غیر مجاز رمز ارزها را می‌دهند، محرمانه خواهد ماند.

لازم به ذکر است سخنگوی ناجا نیز ظهر امروز از جمع آوری 22 هزار ماینر غیر مجاز در کشور خبر داده و در اینباره گفته: «جمع آوری ماینرهای غیر مجاز که موجب قطعی برق شده و به طور مستقیم بر زندگی مردم اثر دارد در قالب طرحی ویژه پیگیری و جمع آوری می‌شوند.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • علی احمدی
    علی احمدی | ۷ مرداد ۱۴۰۰

    سلام. یک توضیحی بدین در مورد اینکه آیا طرح صیانت اینترنت تاثیری بر استخراج رمزارزها داره ؟؟

مطالب پیشنهادی