جف بزوس با اولین پرواز سرنشین‌دار بلو اوریجین با موفقیت به فضا سفر کرد

جف بزوس با اولین پرواز سرنشین‌دار بلو اوریجین با موفقیت به فضا سفر کرد

جف بزوس با اولین پرواز سرنشین‌دار بلو اوریجین با موفقیت به فضا سفر کرد

مدیرعامل سابق آمازون و ثروتمندترین فرد جهان، جف بزوس توانست با اولین پرواز سرنشین‌دار شرکت بلو اوریجین و راکت نیو شپرد به فضا سفر کند. در این سفر جف بزوس را برادرش، جوان‌ترین و مسن‌ترین فضانورد تاریخ همراهی کردند و این ۴ نفر توانستند به بالاتر از خط کارمان بروند.

بزوس می‌خواست به اولین بنیانگذار شرکت فضایی خصوصی و میلیاردی تبدیل شود که به فضا سفر می‌کند، اما بنیانگذار ویرجین گلکتیک، «ریچارد برانسون» چند روز زودتر از ثروتمندترین فرد جهان به این موفقیت دست پیدا کرد. با این وجود، سفر آن‌ها با یکدیگر متفاوت است، چرا که بزوس به ارتفاع بالاتری رفته، توانسته از خط کارمان عبور کند و البته نحوه سفر هم با یکدیگر فرق داشته است.

بوستر نیو شپرد پیش از جدا کردن کپسول به ارتفاع ۷۶ کیلومتری رسید و سپس کپسول از آن جدا شد. در نهایت کپسول توانست از خط کارمان یا مرز فضا با ارتفاع نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر فراتر برود. کپسول بلو اوریجین توانست در نهایت ارتفاع ۱۰۷ کیلومتری را تجربه کند.

جف بزوس فضا

پرواز جف بزوس و همراهانش کمی بیش از ۱۰ دقیقه طول کشید و پس از این زمان کپسول حاوی سرنشینان به زمین نشست، البته پیش از اینکه کپسول به سطح زمین برسد، بوستر با موفقیت روی زمین فرود آمد.

با نزدیک شدن کپسول حاوی مسافران به زمین، سه چتر نجات باز شدند و کپسول بدون هیچ مشکلی و با موفقیت روی زمین فرود آمد. در این ماموریت «والی فانک» ۸۲ ساله به عنوان مسن‌ترین فضانورد و «الیور دیمن» ۱۸ ساله به عنوان جوان‌ترین فضانورد حضور داشتند.

جف بزوس فضا

پرواز موفق جف بزوس به فضا همانند ماموریت ویرجین گلکتیک با ریچارد برانسون راه را برای توریسم فضایی در آینده هموار می‌کند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل