ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سود مایکروسافت در فصل دوم ۲۰۲۱ با رشد ۴۷ درصدی به ۱۶.۵ میلیارد دلار رسید

مایکروسافت جدیدترین گزارش مالی‌اش برای فصل چهارم سال مالی ۲۰۲۱ یا فصل دوم عادی ۲۰۲۱ را منتشر کرد. سود ردموندی‌ها با رشد ۴۷ درصدی نسبت به سال گذشته به ۱۶.۵ میلیارد دلار رسیده است. درآمد ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۶ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰

مایکروسافت جدیدترین گزارش مالی‌اش برای فصل چهارم سال مالی ۲۰۲۱ یا فصل دوم عادی ۲۰۲۱ را منتشر کرد. سود ردموندی‌ها با رشد ۴۷ درصدی نسبت به سال گذشته به ۱۶.۵ میلیارد دلار رسیده است.

درآمد مایکروسافت در گزارش مالی فصل دوم ۲۰۲۱ به ۴۶.۲ میلیارد دلار رسیده که رشد ۲۱ درصدی را نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته میلادی تجربه کرده. سود عملیاتی ردموندی‌ها هم به ۱۹.۱ درصدی رسیده که ۴۲ درصد رشد داشته است.

مایکروسافت در گزارش‌های قبلی توانسته بود رشد سود ۴۴ و ۳۳ درصدی را تجربه کند، بنابراین رشد ۴۷ درصدی در گزارش مالی فصل دوم ۲۰۲۱ جای تعجب چندانی ندارد، با این حال همچنان بالاتر از پیش‌بینی تحلیلگران وال استریت است.

دلیل اصلی رشد درآمد و سود ردموندی‌ها در این بازه زمانی، کسب‌و‌کار هوشمند ابری این کمپانی است که در سال‌های گذشته رشد قابل توجهی داشته. درآمد این بخش در مقایسه با بازه مشابه سال قبل رشد ۳۰ درصدی داشته. البته اپ‌های مایکروسافت مانند آفیس و لینکدین هم رشد را تجربه کرده‌اند.

گزارش مالی مایکروسافت
ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت

بخش محاسبات شخصی که شامل ویندوز و ایکس باکس می‌شود، با رشد ۹ درصدی درآمد مواجه شده، البته اگر بطور جداگانه آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم با کاهش ۲۰ درصد درآمد بخش سرفیس و ۴ درصدی محتوای ایکس باکس و سرویس‌ها روبه‌رو می‌شویم. مقامات به عنوان بخشی از گزارش مالی مایکروسافت، از رسیدن تعداد کاربران فعال ماهیانه سرویس تیمز به ۲۵۰ میلیون نفر خبر دادند.

از آنجایی که مایکروسافت گزارش فصل چهارم سال مالی ۲۰۲۱ را منتشر کرده، با درآمد کلی این کمپانی برای سال مالی ۲۰۲۱ هم روبه‌رو هستیم:

  • درآمد کلی: ۱۶۸.۱ میلیارد دلار، رشد ۱۸ درصدی
  • سود عملیاتی: ۶۹.۹ میلیارد دلار، رشد ۳۲ درصد
  • سود خالص: ۶۱.۱ میلیارد دلار با GAAP و ۶۰.۷ میلیارد دلار بدون GAAP، رشد ۳۸ و ۳۷ درصدی

همانطور که از گزارش مالی مشخص است، ردموندی‌ها سال مالی مناسبی را پشت سر گذاشته‌اند که یکی از دلایل اصلی آن، شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان و دورکاری کارمندان بوده است. با توجه به عرضه ویندوز ۱۱ در ماه‌های آینده، انتظار می‌رود درآمد ردموندی‌ها در سال مالی بعدی افزایش پیدا کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی