ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

افزایش شدید قیمت خودروهای دست دوم در آمریکا در پی کمبود عرضه مدل‌های نو

در چند ماه گذشته قیمت خودروهای دست دوم در ایالات متحده روندی صعودی داشته و چنین مدل‌هایی اینک با قیمت‌های بسیار بالاتری نسبت به سال گذشته معامله می‌شوند. این مساله در کمبود جهانی تراشه و ...

در چند ماه گذشته قیمت خودروهای دست دوم در ایالات متحده روندی صعودی داشته و چنین مدل‌هایی اینک با قیمت‌های بسیار بالاتری نسبت به سال گذشته معامله می‌شوند. این مساله در کمبود جهانی تراشه و کاهش عرضه مدل‌های نو ریشه دارد و هجوم گسترده مردم به سمت مدل‌های کارکرده باعث افزایش قیمت آنها شده است.

نتایج تحقیقات و آنالیزهای کاکس اتوموتیو (Cox Automotive) حکایت از آن دارد میانگین قیمت خودروهای کارکرده در نمایشگاه‌ها و نمایندگی‌های فروش تا پایان ماه ژوئن به عدد 25,101 دلار رسیده است. این رقم در نوع خود یک رکورد محسوب می‎‌شود. برای اینکه درک بهتری از این رقم داشته باشید، باید بگوییم که آن نسبت به میانگین سال گذشته بیش از 5 هزار دلار افزایش یافته است. رکورد پیشین هم با 24,414 دلار مربوط به ماه آوریل بود.

آنطور که موسسه کاکس اتوموتیو پیش‌بینی کرده به دلیل انباشته شدن بیش از 2.45 میلیون خودروی دست دوم در نمایندگی‌ها و نمایشگاه‌ها، شیب افزایش قیمت‌ها به تدریج در آینده کمتر خواهد شد. بد نیست بدانید این رقم در اوایل ماه ژوئن 2.38 میلیون دستگاه بود. همچنین این رقم در مقایسه با سال گذشته شش درصد و در مقایسه با سال 2019 یازده درصد رشد کرده است.

چارلی چسبورو (Charlie Chesbrough) اقتصاددان ارشد موسسه کاکس اتوموتیو در رابطه با چرایی افزایش قیمت مدل‌های دست دوم گفته:

«با عقب‌نشینی قیمت عمده‌فروشی خودروهای دست دوم از قیمت‌های تاریخی، بدترین وضعیت مربوط به تامین قطعات در بازار مدل‌های کارکرده ممکن است در آینده رخ بدهد.»

این اقتصاددان در ادامه صحبت‌های خود افزوده فروش خودروهای دست دوم کمی افت کرده و این باعث شده موجودی آنها رو به افزایش باشد.

نکته جالب توجه دیگر اینکه یافته‌های موسسه کاکس اتوموتیو نشان می‌دهد میانگین کارکرد خودروهای دست دوم آماده فروش در سرتاسر آمریکا برابر با 68,613 مایل یا 110,422 کیلومتر است. همچنین این موسسه می‌گوید نمایندگی‌های رسمی با میانگین قیمت 27,013 دلار، گرانفروش‌تر از بقیه نمایشگاه‌ها هستند!

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • reza,
    reza, | ۸ مرداد ۱۴۰۰

    اینجا طرف با صدهزار تا کارکرد تو آگهی مینویسه برابر با صفر خشک ! خجالت هم نمیکشه

مطالب پیشنهادی